twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
12 Kas
  • Çocuklar yazı yazarken ve makas kullanırken aynı parmak ve kasları kullanırlar.Dolayısıyla çocukların  doğru bir şekilde makas kullanmaları gelecekte düzgün güzel yazı yazmalarını da kolaylaştırmaktadır.Eğer henüz çocuğunuz daha küçükse ve makas kullanmaya hazır olduğunu düşünmüyorsanız o zaman mutfakta salata maşası ile elma vb. aktararak egzersizlere başlayıp eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
  • İlk önce parmaklarını makas üzerine doğru bir şekilde yerleştirmeye çalışın.Makas kullanmayı öğrenmeye başladıkları zaman kullanılmış kağıtları, gazete kağıtlarını vererek uzun şeritler kesmelerini isteyin. Unutmayın onlar için zorlu ve alışılmadık bir süreç olacak o yüzden ne kadar çok pratik o kadar iyi… Tüm atmak istediğiniz mektupları, faturaları, zarfları verebilirsiniz.Aynı çalışmayı hamurlarla ve hamur makasları ile de yapabilirsiniz. Kendilerine güvenlerinin artması için iyi bir çalışma.
  • Şimdi artık zorluk derecesini biraz arttırabilirsiniz. Bir şekil çizin ve çizgilerden kesmesini isteyin işte burada yan çizmeler hafif mızmızlanmalar başlıyor. Pes etmeyin eğlence burada. Güzel bir faaliyet için makası kullanmak gerekiyor, bu çalışmayı da başardıktan sonra artık uzmanlık kademesine geçebilir. Zigzaglar ve farklı zorlu şekilleri kesmek onu korkutmayacak.
  • Tabi ki ilk başlarda o keserken kağıdı sizin tutmanız normal. Ne de olsa birlikte ekip çalışmasının keyfi hiç bir şeye değişilmez 🙂

Bu sayfada da eğlenceli kesme çalışma sayfaları bulunmaktadır.Çocuklarımız için ilk etapta zor olan bu süreci eğlenceli etkinlik sayfaları ile renklendirebilirsiniz.Diğer kesme çalışmaları için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

İyi eğlenceler 🙂

okul_öncesi_kesme_çalışmaları _eğlenceli okul_öncesi_kesme_çalışmaları _farklı okul_öncesi_kesme_çalışmaları _hayvan okul_öncesi_kesme_çalışmaları _kıyafetler okul_öncesi_kesme_çalışmaları_dinozor_dünyası okul_öncesi_kesme_çalışmaları_dinozorlar okul_öncesi_kesme_çalışmaları_eğlenceli okul_öncesi_kesme_çalışmaları_elbiseler okul_öncesi_kesme_çalışmaları_geometri okul_öncesi_kesme_çalışmaları_geometrik_şekiller okul_öncesi_kesme_çalışmaları_hayvan_şekiller okul_öncesi_kesme_çalışmaları_renkli okul_öncesi_kesme_çalışmaları_taşıt       okul_öncesi_kesme_çalışmaları_taşıtlar

Etkinlik Önerileri

One Response to “Makas İle Kesme Çalışmaları”

  1. Resimde Hangi Parça Eksik? | Evimin Altın Topu
    12:12 am on Nisan 8th, 2016

    […] Makas İle Kesme Çalışmaları […]

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities Okul Öncesi Etkinlik Preschool Activities İlkokul etkinlikleri preschool