DOSYALARİLKOKUL ETKİNLİKLERİİLKOKUMA YAZMA ÖĞRETİMİ

1.Sınıf Yarıyıl Tatil Ödevi

  • Bu sayfamızda birinci sınıf öğrencilerimiz için hazırlanmış olan yarıyıl tatil ödev etkinliği yer almaktadır.

15 Tatil için Okuma Pekiştirme Çalışmaları

  • Üç yıl önce yani birinci sınıf okuturken kitapçık haline getirip verdiğim bu ödevden çok güzel geri dönüşümler almıştım.İçinde kelime okumalarının,cümle okumalarının,metinlerin,bilmecelerin ve boyamaların olduğu bu ödev çocuklarımıza çok şey katacaktır.
  • Birinci sınıfa giden öğrencilerimiz gerçekten çok yorulmaktadırlar.Onları sıkmayacak,eğlendirebilecek ödevlerin verilmesi çok önemlidir.Bu ödev renkli çıktı alınarak kitap halinde çocuklarımıza sunulmalıdır.İki adet hikaye kitabı şeklinde hazırlanmış bu ödevin birinci bölümü metin ağırlıklı iken ,ikinci bölümü kelime ağırlıklıdır.
  • Daha önce yaptığı tombala oyununu da inceleyerek dilerseniz uygulayabilirsiniz..Ayrıntılar için TIKLAYINIZ.

İlk aşamada aşağıda görüldüğü gibi bilmecelerden ve bil bakalım ben kimim? etkinliğinden oluşan bir bölüm bulunmaktadır.Öğrenci üstteki yazıyı okuyarak altında ki çizgili bölüme cevabını yazacaktır.Örneklerini beraber inceleyelim.

Tatil Kitabı İçerikleri

Bu bölümde ise hızlı okumayı tetikleyecek metinlerimiz bulunmaktadır.Renkli çıktı alınarak bu metinler birkaç defa okunabilir.Burada önemli olan tatilde öğrenciyi bunaltmamamızdır.

Yukarıda resim formatında olan çalışmalarımızın pdf halini aşağıya indir butonu şeklinde ekliyorum.

Eğlenceli olması açısından bir adet bulmaca ve yazma etkinliğimizi de buraya ekliyorum.Bu okuma yazma etkinliğini sonradan yaptığım için pdf dosyasının içinde bulunmamaktadır.Resimler farklı kaydet denilerek çıktı alınabilir.

okuma yazma bulmaca etkinliği

İkinci bölümde ise birbirinden harika okuma kartlarımız bulunmaktadır.Önce resim haliyle paylaşalım en alta da pdf halini atacağım.Okuma kartları birinci sınıf öğrencilerinin okumu hızını artırmak üzere hazırlanmıştır.Şimdi inceleyelim.

Bu çalışmaları kitap halinde veya çıktı halinde çıkararak öğrencilerimize verelim velilerimizi bu küçük ödev konusunda bilgilendirelim.İyi tatiller.

Hızlı Okuma Kitabı

Kızım için kullandığım 2.grup sesleri kapsayan hızlı okuma kitabını da paylaşıyorum.Bu kitap yine renkli çıktı alınarak okunabilir.Karesel metinler 1.sınıf çocukların okuma hızını artırmaktadır.

Bu çalışmayı da 15 tatil boyunca yapmanız çocuğunuzun okuma hızını geliştirmesine yardımcı olacaktır.

Ben kızım için böyle bir kapak tasarımı yaptım dilerseniz siz değiştirebilirsiniz.Boş kapak şablonunu da aşağıda paylaşacağım.

Boş olarak paylaştığım bu şablon üzerinde istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

Karesel metin sayfalarını resim halinde atıp en son indirme butonunu da ekleyeceğim.Toplamda 18 sayfalık bir karesel metin şablonudur.

okuma yazma karesel metinler

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak çalışmanın pdf halini indirebilirsiniz.İyi okumalar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu