HAYVANLARKARMA KONULAR
Trend

Aç Tırtıl Etkinlik Sayfaları

Okul Öncesi Tırtıl Etkinlikleri

Aç Tırtıl Kitabı En Güzel Çalışmalar

Bu sayfamızda tırtıl tanıma etkinliklerinden ve bu kitabımızı temin ettikten sonra kullanabileceğiniz aç tırtıl kitabı etkinlikleri yer almaktadır. Bu etkinliklerle öğrenilenleri pekiştirmiş olacaksınız.

Daha önce yaptığım etkinlikleri eklemiş olduğum bir yazımda tırtılın kozadan çıkışını ve kelebeğe dönüşümünü konu almıştık. O sayfamızda duyusallara, yaşam döngülerine ve çeşitli sanat etkinliklerine yer vermiştik. Aç tırtıl kitabı etkinlikleri de çocuklarımızın çok hoşuna gidecektir. Diğer başlangıç etkinlikleri için lütfen tıklayınız.

Yaş grubu: 3+ Bu kitabımızın yaş grubu. Keyifle okuyup uygulamalarına geçeceğiniz bir kitaptır. Dünyada 50 den fazla ülkede milyonlarca satış sağlamıştır.

Aç_Tırtıl_kitap

Aç tırtıl kitabı, renkli resimleri ve sade diliyle özellikle okul öncesi çocuklarına eğlenceli okuma deneyimi yaşatarak kitap sevgisi kazandırmaya yardımcı oluyor. Kitap bir tırtılın kelebeğe dönüşmeden önceki maceralarını ele almaktadır. Kitapta çocukların anlayabileceği basit bir dille sayılar, haftanın günleri, yiyecekler ve kelebeğin hayatının aşamaları anlatılıyor.

Evde veya Okulda Etkinlik Yapımı

Bu sayfamızda Aç Tırtıl Kitabının etkinlik sayfaları bulunmaktadır. Kitap bölümümüzde öneri kitap olarak sunduğumuz bu kitabımız eğitici yönü ağır basan bir özelliğe sahiptir. Kitabını okuduğunuz aç tırtılla etkinlik yapmak sizleri eğlendirecek birçok etkinliğimiz bulunmaktadır. Basit toplama ,çıkarma, kesirler ve örüntü çalışmalarımızda bulunmaktadır. Okul öncesi evde ve okulda yapılabilecek bu çalışmalar, vermek istediğimiz kazanımlarda bize yardımcı olacaktır. İyi eğlenceler:)

İçindekiler:

  • Kesme çalışmaları (İnce motor beceriler için çok önemli bir yere sahiptir).
  • Boyut çalışmaları ve renk etkinlikleri
  • Okul öncesi matematik sayfaları
  • Gölge eşleştirme ve yazıya hazırlık ön yazı etkinlikleri
  • Şekiller teması çalışmaları

Sizlerde bu çalışmaları çocuğunuzun gelişim ve yaş özelliklerine göre sıralayabilirsiniz. Zor gelebilecek çalışmaları sona bırakabilirsiniz. Burada hedeflediğimiz beceriler sadece kitabın anlaşılması değil çocuğumuzun psiko-motor becerilerin de gelişmesidir. Bu sayede çocuğumuzun ana sınıfına hazırlık aşaması gerçekleşmiş olacaktır. Birçok kaygı da ortadan kalkacaktır. Sayı veya matematik etkinlikleri çocuğumuzun seviyesine göre geri plana itilebilir. Bu tarz etkinlik önerileri için sitemizdeki diğer etkinlikleri inceleyebilirsiniz.

Okul öncesi Aç Tırtıl etkinliklerimiz;

Etkinliklerimizi beğendi iseniz bizi sosyal medya hesaplarından takip edebilir veya bu yazının altındaki yorum bölümüne yorum bırakabilirsiniz. Bizlere yapabileceğiniz en büyük desteğin bunlar olduğunu samimiyetle ifade edebiliriz. Bizler de bu sayede çocukların gelişimine özel sayfalar hazırlamaya devam edeceğiz. Keyifli etkinlikler.

Milli eğitim bakanlığının tırtılın yolculuğu ile ilgili yaptığı paylaşımı da incelemenizi tavsiye ediyorum. Birçok farklı kaynak kullanarak gelişiminizi tamamlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu