HAYVANLAR

Arı İle İlgili Diğer Etkinlikler

Arı Sanat Etkinlikleri

bal_büyüteç_inceleme

Çocukları gözlem ve deney yapmaya, araştırmaya, keşfetmeye ve eleştirel düşünmeye yönelten etkinliklerden bir tanesidir.Arı kavramını işlerken büyüteç ile çiçeklerin polenlerini ve balı inceleyerek arının yaşam döngüsü hakkında konuşabilirsiniz.

rulo_arı_besleme_ponpon

Rulodan resimdeki gibi bir arı yaparak basit ama küçük yaş gruplarının çok sevdiği bir etkinlik daha hazırlayabilirsiniz.Çiçeğin ortasındaki minik ponponları arıya yedirirken çocuğunuz hem büyük bir zevk alacak,hem de parmakları bir güzel çalıştığı için ince motor becerilerinin gelişmesine katkı sağlayacaktır.

petek_maşa ile aktarma_ponpon_arı_polen

Fon kartonundan elde edilen çiçeğin ortasına koyduğumuz ponponları maşa yardımı ile petek şeklindeki kalıba aktarmak, çocuğununuz ince motor gelişimine katkı sağlayarak okula başladığında yazı çalışmalarını rahatlıkla yapabilmesini sağlayacaktır.

arı_kostüm

Fon kartonundan resimdeki gibi bir kostüm hazırlayarak arı temasını hareketli,bol eğlenceli bir şekilde işleyebilirsiniz.

balondan_arı

Sarı balonun üzerini siyah elektrik bandı ile resimdeki gibi çevirip, içine bir somun atarak arı balonumuzu hazırlayıp balonu çok seven çocuklarınıza arının çıkardığı sesi çağrıştırabilirsiniz:)

arı_kitap_kukla

Kitap okumalarınızı ilgili kuklalar hazırlayarak daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

İyi eğlenceler:)

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu