HAYVANLAR

Balık Üfleme Oyunu

Okul Öncesi Balık Üfleme Oyunu

balık üfleme oyunu

 

ana sınıfı balık üfleme oyunu

Çocuklara uygulanan nefes teknikleri, çocukların beyin ve beden gelişimlerine uygun biçimde geliştirilmiş tekniklerdir. Çocukların öğrenmelerinde en etkili yol oyun olduğundan, nefes çalışmaları çocuklarla oyun yolu ile yapılmaktadır. Bireysel çalışmalar yapıldığı gibi grup çalışmalarından da olumlu sonuçlar alınmaktadır. Çocuk nefes teknikleri sayesinde beynin nefesten sorumlu bölgesi eğitilebilir, böylece dokulara yeterince oksijen taşınabilir. Bu durumda yeterince oksijen ve şeker ihtiyacı karşılanan beyin, tam kapasite ile çalışır. Öğrenme kolaylığı, motivasyon, konsantrasyon ve saklı potansiyellerini açığa çıkarmak açısından beyin en iyi noktaya gelir. İstem dışı hareket ve tiklerin kontrolÜ, birlik, bolluk bilinci, hayal güçlerinin geliştirilmesi, fiziksel ve ailesel sorunlarla başetme, empati kullanma gibi birçok fayda sağlanır.(Kişisel Gelişim Uzmanı ve Nefes Koçu Gül Kızıltepe)

Siz de bu şekilde eğlenceli nefes oyunları ile eğlenerek aynı zamanda çocuğunuzun  bu alandaki gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Etkinliğin hazırlanışı ise çok basit.Aşağıdaki balık kalıbını çıktı alıp kenarlarından kesiyoruz.Sonra pipetimizi balığın yukarı kısmına denk gelecek uzunlukta kesip bant ile yapıştırıp katlıyoruz.Pipetten resimdeki gibi ip geçirerek duvara sabitliyoruz.Sonra da üfleyerek balığı ilerletmeye çalışıyoruz.Biz ailecek çok eğlendik kuzularınız da çok sevecektir:)

 

balık üfleme

 

İyi geceler 🙂

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu