DOSYALARHAYVANLARMATEMATİK ETKİNLİKLERİŞEKİLLER

Baykuşlar İle Şekiller

Bu sayfamızda eğlenceli bir şekil eşleştirme çalışmamız bulunmaktadır.Sevimli baykuşlar eşliğinde şekil çalışması çocuklarımızın öğrenmesine katkı sağlayacaktır.

  • Şöyle bir değerlendirdiğimizde çocuklar zaman içerisinde varlıkları çeşitli özelliklere bağlı olarak eşleştirir.Bu tür eşleştirmeler nitelikleri ayırt etmenin farklı bir boyutudur.Eşlemeler algısal olarak benzerlikleri, ilişkileri,farklılıkları fark etmeyi gerektirir.
  • Eşleştirme becerisi,çeşitli özellikler açısından değerlendirerek desenle aynı olanı eşleştirme,benzer olanları eşleştirme,ilişkili olanları eşleştirme gibi becerileri kapsamaktadır.
  • Burada çocuklar görsel algılarını kullanmaktadır.Çocuklar eşleştirme davranışlarını 1-2 yaşlarında gösterebilmektedir.Küçük yaşlarda daha basit ve az sayıda nesneler ile eşleştirme yapılıp, yaş ilerledikçe daha karmaşık eşleştirme becerisi gerektiren çalışmalar sunulabilir.
  • Eşleştirme becerisinin gelişimi için çocuklarınıza hafıza kartları hazırlayabilir; dominolar, resimli tombalalar gibi eğitsel oyuncaklar sunarak bu beceri gelişimini destekleyebilirsiniz.

Bu sayfada kızım için hazırladığım geometrik şekiller eşleştirme etkinliği bulunmaktadır.

okul_öncesi_şekil_etkinlikleri

 

şekilleri_öğreniyorum

 

geometrik_şekil_etkinlikleri

 

okul_öncesi_en_güzel_şekil_etkinlikleri

 

şekiller_tekrar_çalışması

 

keçeden_şekil_kuklaları

 

geometrik_şekilleri_öğreniyorum

Baykuşlar ile ağaçları eşleştirdikten sonra keçeden hazırladığım şekil kuklaları ile baykuşları eşleştirdik bol bol konuştuk 🙂 Aşağıdaki şablonları çıktı alarak sizlerde kullanabilirsiniz.

Etkinlik resimleri;

şekiller_eşleştirme_sayfaları

 

okul_öncesi_geometrik_şekil_kartları

 

geometrik_şekil_etkinlik_sayfaları

 

baykuş_ile_şekiller


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı