twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
25 Mar

Bu sayfada “Çocuklarda Beyin Geliştirici Aktiviteler” konusunun  görseller ile hazırlanmış sunumu bulunmaktadır.

  • Bir bebek doğmadan önce beyin hücreleri ve neronlar oluşur. Doğumda bir bebeğin beyni bir yetişkinin beyninin % 25’i kadardır. Doğumda beynimizin işlevleri olan düşünme, anımsama, duygusal ve sosyal davranışlar gelişmemiştir.
  • Doğumdan sonra nöronlar arası bağlantılar (synapses) oluşmaya başlar. İlk bir yıl içerisinde milyonlarca bağlantı oluşmuş olur. 2 yaşında bir bebeğin beynindeki bağlantılar bir yetişkin beynindekilerden iki kat daha fazladır. Dışarıdan uyarı almamış nöronlar diğer nöronlarla bağlantıya geçmezler. İlk bağlantılar şekillendiğinde, beyin bu mevcut bağlantıları geliştirmeye başlar. Çocukluk tecrübeleri beynin çalışan devrelerinde hangi hücrelerin kullanılacağında belirgindir. Uyarılmamış ve kullanılmayan hücreler elenirler. Bir bebek 3 yaşına geldiğinde, beyninin fiziksel büyümesinin % 90’ını tamamlanmıştır. Yaşamın ilk 10 yılında iyi uyarılmış nöral bağlantılar büyürler, kuvvetlenirler, daha iyi organize olurlar.. 3-6 yaş arası nöronlar arasındaki bağlantıların en üst seviyede gerçekleştiği dönemdir. Çocukluk döneminin geçtiği yaşam ve çevre koşulları beyin işlevselliğini olumlu veya olumsuz etkilediği, oyun oynamayan ve çok az dokunulan çocuklarda beyin gelişiminin akranlarından %20-30 daha az olduğu kanıtlanmıştır.
  • KAMPANYA:Zekare Smart Görsel Dikkat Setleri’ni birçok kişi duymuştur.2-5,4-6,6-9 ve 9-12 yaş grupları için hazırlanmış olan bu setler çocuklarda birçok beceri gelişimini destekliyor.Çocuklar oyun oynayarak hiç farkında olmadan öğreniyorlar.Okul öncesi ve okul çağı çocukları için kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir set.Bizim de çok severek kullandığımız çocuklarımız için gerçekten özenle hazırlanmış bir set olan ZE² SMART Eğitim Setleri için Kontrol Yayıncılık ‘ın sitemize özel indirimleri var.Kontrol yayıncılık’ın sitesinde hediye çeki yazan kısma size vereceğimiz şifreyi yazdığınızda otomatik indirim kazanıyorsunuz.Hem de oldukça güzel bir indirim.Şifre:laleceren.Bu şifre ile alacağınız ürünleri indirimli olarak alıyor aynı zamanda da kargo ücreti de ödemiyorsunuz.Görselleri ile birlikte ayrıntılı incelemek isterseniz buradan inceleyebilirsiniz.

zekare eğitim setleri indirim

beyin geliştirici aktiviteler çocukve beyin gelişimi bebeklerde beyin gelişimi için etkinlikler 0-4 ay bebeklerde beyin geliştirici aktiviteler 4 aylık bebekler için etkinlikler (1) 4 aylık bebekler için etkinlikler (2)

4 aylık bebekler için etkinlikler (3) 4-6 ay beyin geliştirici etkinlikler

çocuklarda beyin gelişiminin önemi beyin gelişimi için etkinliklerin önemi

6-12 ay bebekler ile etkinlik örnekleri çocuklarda hangi etkinlikler beyin geliştiriri bebekler ve beyin12-24 ay beyin gelişimi aktiviteleriçocuğum için zihin geliştirici etkinliklerçocuğum ve ben

2 yaş için beyin geliştirici etkinlikler eğlenceli beyin egzersizleri 3-4 yaş beyin geliştiricietkinliklerbeyin gelişimi için çocuklarda neler yapılmalı (2)beyin gelişimi için çocuklarda neler yapılmalı (1)

 

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities,crafts Homeschool,montessori at home