DOSYALARKARMA KONULARMAKALELER

Bir Anne Babanın Çocuklarına Verebileceği En Büyük Miras

İnsan Yetiştirmeye Dair Harika Bir Yazı

Bir insan yetiştirmenin ne kadar zor olduğunu tüm anne babalar hepimiz çok iyi biliriz.Çocuklarımıza para veya maddi değerlerden ziyade kendi ayakları üzerinde durabilecekleri birikimleri yüklemek herhalde hepimizin tek hayalidir.

Çok zor dünler geçirdiğimiz bir dönemdeyiz.Dünya’yı saran coronavirüs salgını belki de en çok çolcukların hayatını alt üst etti.Dışları çıkamamak,okula gidememek veya arkadaşlarını görememek onları zor duruma sokuyor.Bu günlerde anne baba olarak bizlerin onların hemen yanında olmamız çok elzemdir.

Çocuklarımızla oyun oynamak,beraber kitap okumak,mutfakta vakit geçirmek veya beraber film izlemek onları biraz olsun rahatlatacaktır.

Çocuklar Hoşgörü Sahibi Ebeveynlerle Olmaktan Mutlu Olurlar

Birkaç gün önce bir arkadaşımla beraberken (hafta sonu yasağını kastederek) evde nasıl vakit geçiriyorsunuz şaşırıyorum dedi.Bende biz evde çocuklarla zaman geçiriyoruz hem de dolu dolu dedim.Çocukların sabah başıma üşüşmesi hiç hoşuma gitmiyor deyince çok üzüldüm.Biz eskiden hiç böyle değildik.Anne babamız bizim için en büyük modellerdi.Onların yaptıklarına bakarak öğrendik birçok şeyi.

Bu yazımızda Amerikalı bir profesör olan Henry’nin küçükken başından geçen bir olayı gazetecilere anlatmasına şahit olacaksınız.Belki de ömür boyu unutmamasının sebebi aldığı dersinm kalıcı olmasıdır.Gelin hep beraber okuyalım.Keyifli okumalar.

Çocukluğumuzun bize en güzel mirası

Çocuklarımıza Verebileceğimiz En Büyük Miras
Çocuklarımıza Verebileceğimiz En Büyük Miras
Çocuklarımıza Verebileceğimiz En Büyük Miras
Çocuklarımıza Verebileceğimiz En Büyük Miras

Bazı yetişkinler çocuğun hatasını bulup yüzüne vurmayı bir marifet zanneder.Çünkü bu sayede çocuklarının daha az hata yapacağını zannederler.Ama unutmayalım ki çocuklar her zaman hoşgörülü ve kendilerine fırsatlar sunan anne babalarla olmaktan mutluluk duyarlar.

Daha önce yayınladığımız ve çok okunan “Çocuk Eğitiminde Yapılan Hatalar” yazımıza okumanızı öneririz.Yazının tamamı için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu