DOSYALARKARMA KONULARMAKALELER

Bir Öğrencinin Yürek Burkan Hikayesi

İyi Bir Öğretmen İyi Bir Gelecek

Sevgili öğretmenler başkalarının hayatı üzerinde nasıl etkiler yaratabileceğinizi tahmin bile edemezsiniz.En kutsal mesleği yapan sizler bizlerin baş tacısınız.

Bu hikaye bir bayan öğretmenle beşinci sınıf öğrencisi arasında geçen bir öyküden alınmıştır.Orjinal hali ingilizce olan hikaye sizler için görselleştirilmiştir.

Bazıları bu hikayenin yaşanmış bir hayat hikayesinden alındığını söylemesine rağmen gerçeğin aslında aşağıdaki gibi olduğu bilinmektedir.

Hikaye Elizabeth Silance Ballard tarafından yazıldı ve 1976’da Home Life dergisinde yayınlandı. Gerçek bir hikaye olarak değil, bir kurgu parçası olarak temsil edildi. 1976 yılında derginin tarihinde en çok talep edilen hikayelerden biri olduğu gösterimi ile yeniden yayınlandı.

Gerçek olup olmamaktan daha önemlisi bizlere verdiği mesajlardır.Pozitif mesajlar bizlerin hayatına yer edecektir.

Bir Öğrenci…

Teddy 5.sınıfa giden bir öğrencidir.Birinci ve ikinci sınıfta çok başarılı ve enerjik bir yapıya sahip olan Teddy,üçüncü sınıfta annesini kaybetmiştir.Babasının da ilgisizliğinden dolayı hayata küsmüş,agresifleşmiş ve sosyal çevreden tamamen uzaklaşmıştır.

Bir öğretmen için en önemli şey öğrencilerini tanıyabilmektir.Eğer öğrencilerimizi tanırsak başarı durumları,sosyal çevreleri ve aileleri hakkında da bilgi sahibi oluruz.Bayan Thompson’da bunu yapıyor.Öğrencisinin birinci sınıftan itibaren dosyalarını inceliyor ve öğretmenlerin çocuk hakkında neler yazdığını iyice okuyor.Artık işin zor olan kısmı yani öğrencisini tanıma işi bitmiştir.Şimdi ona fırsat vermekten başka hiçbir şey yapmasına gerek yok.

Bir öğretmen ne kadar bütün öğrencilerimi aynı oranda seviyorum desede bunun imkansız olduğunu hepimiz biliriz.Artık Teddy onun en sevdiği öğrenci olmuştur.Belli aralıklarla Teddy’den mektuplar alır ve onunla gurur duyar.Gelin hep beraber bu öyküyü okuyup kendi adımıza örnekler oluşturalım.İyi okumalar.

Yazılarımızın altına yorum yapmanız bizleri sevindirecektir.Yazılarımız sizlerin istekleri doğrultusunda araştırılarak yapılmaktadır.

“Lütfen Dört Yaşındaki Oğluma Kız Arkadaşın Var mı Diye Sormayın”yazımızı da mutlaka okumanızı öneririz.Yazının tamamı için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu