twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
14 Nis
 • Bu sayfada çocuklar çok keyif aldıkları aynı zamanda küçük kas becerilerinin gelişimini destekleyen sevimli dikiş kartları  yer almaktadır.
 • Çocukların ellerini ve parmaklarını kullanmayı gerektiren beceri grubunu ince motor becerileri olarak ifade ediyoruz. Çocukların el-göz koordinasyonu ne kadar iyi gelişirse ellerini o kadar iyi kullanabilirler.Günlük yaşam becerilerini değerlendirdiğimizde yaşamımız için gerekli olan birçok adımı yapabilmek için bu beceri grubunu kullanıyoruz. Ellerini,parmaklarını iyi kullanamayan çocuklar günlük yaşam becerilerini yerine getirmekte zorlandığı gibi okul hayatı da olumsuz etkilenmekte, yazı yazmakta zorlanmaktadır.Akademik başarısızlığın sebep olduğu özgüven yetersizliği de çocuğun sosyal gelişimini  olumsuz etkilemektedir.
 • Sadece ince motor becerileri için değil tüm beceri grupları için geçerli ve oldukça önemli olan şey ise, etkinliklerimizi kolaydan başlayarak çocuğumuzun yapabilirlik düzeyi arttıkça aşama aşama zorlaştırmaktır.Burada büyük parçaların seçiminde çocuğun eliyle kavrayabilecek büyüklükte olmasına dikkat edilmelidir.Küçük parçalarla çalışırken özellikle küçük  yaş gruplarında yutma ihtimalini mutlaka göz önünde bulundurmamız ve yanında olmamız gerekir.
 • Sizler de evde  bu sevimli dikiş kartları ile çocuğunuzun ince motor becerilerini geliştirmesi için yardımcı olabilirsiniz.Keyifli çalışmalar 🙂

ŞÖNİL İLE HAZIRLAYABİLECEĞİNİZ İNCE MOTOR ETKİNLİKLERİNİ AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIYA TIKLAYARAK İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

Şönilden İnce Motor Etkinlikleri

çocuklar için harika dikiş kartları (1) çocuklar için harika dikiş kartları (2) çocuklar için harika dikiş kartları (3) çocuklar için harika dikiş kartları (4) çocuklar için harika dikiş kartları (5) çocuklar için harika dikiş kartları (6)

 • Şekiller dikiş kartları;

şekiller dikiş kartıgeometrik şekiller dikiş kartları üçgen kare dikiş kartı

 • sevimli dikiş kartlarıarslan dikiş kartı gülen yüz dikiş kartı güneş dikiş kartları
 • Dondurma kabı ile dikiş alıştırmaları

dikiş çalışmaları çocuklar içinçocuklar için şablonlu dikiş kartları

dondurma kabından eğlenceli dikiş kartıdondurma kabı ile yapılabilecek etkinlikler

 • taşıtlar dikiş kartları

 

One Response to “Çocuklar İçin Dikiş Kartları”

 1. Çocuklar İçin Sevimli Dikiş Kartları | Evimin Altın Topu
  5:08 pm on Nisan 14th, 2016

  […] Çocuklar İçin Dikiş Kartları […]

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities,crafts Homeschool,montessori at home