Duyu Eğitimi EtkinlikleriEĞİTİCİ MATERYALLERKARMA KONULAR

Çocuklar İçin Eğlenceli Nefes Oyunları

Çocuklar için yapılabilecek nefes çalışmaları

  • Çocuk nefes teknikleri uygulayarak beynin nefesten sorumlu medullasını daha üst bir performans için eğitebilir. Dokulara oksijen taşınmasını mükemmel hale getirir. Bu durumda yeterli oksijen ve şeker ihtiyacı karşılanan beyin, gelişmekte olan çocukta tam kapasite ile çalışır. Öğrenme kolaylığı, konsantrasyon, motivasyon ve hafıza kullanımı açısından en iyi duruma gelir. Çocuğun okuldaki öğrenme limiti en üst düzeye çıkar.
  • Nefes Teknikleri ile duyguları üzerinde kontrol geliştiren çocuk sevgi, şefkat ve merhamet anlayışını geliştirerek ağaçlar, bitkiler, hayvanlar ve arkadaşları ile empati kurarak mükemmel bir uyum ve denge oluşturur. Daha birçok konuda kendisini destekleyecek nefes teknikleri öğrenerek yaşamanı en güzel şekilde geliştirmeyi öğrenir.
  • Nefesin otonom sinir sistem üzerindeki etkileşmesi konusunda yeterli bilgi sahibi olan çocuk, istem dışı hareketlerini kontrol etmede, kekeleme, konuşma zorlukları, heyecan ve stres konularında her zaman dengede kalmak için birkaç nefes tekniği kullanma şansını yakalar.(www.nefesteknikleri.com)

Siz de bu şekilde eğlenceli nefes oyunları ile eğlenerek aynı zamanda çocuğunuzun  bu alandaki gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.Keyifli oyunlar 🙂

DİĞER NEFES ETKİNLİKLERİNİ BAĞLANTIYA TIKLAYARAK İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu