En Çok OkunanlarMAKALELER

Çocuklar İçin Neşeli Sorular

Scamper Tekniği

Çocuklar İçin Beyin Fırtınasının Önemi

Eğitimin amaçlarından biri çocukların yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmektir. Farklı düşünme, hayal kurma, orijinallik ve sezgi yaratıcı düşünmenin en önemli noktalarıdır. SCAMPER yaratıcı düşünmenin geliştirilmesinde kullanılan uygulanması kolay, eğlenceli bir beyin fırtınası yöntemidir. Çocuklara farklı düşünme, hayal kurma ve sezgilerini kullanarak özgün ürünler ortaya koyma şansı verir.

Scamper tekniği içerisindeki  sorular çocuğun daha önce alışık olmadığı bir şekilde onun düşünmesini sağlar. Bu sorular bir anlamda farklı düşünme becerilerini kazandırmaya yönelik itici bir güçtür. Çocukların düşüncelerini geliştirip onların keşif yapmasını cesaretlendirir. Bu sorular çocukların yaratıcılıklarını ve kendi görüşlerini geliştirmeleri için gereksinimlerine uygun pratik yapma olanağı yaratır. Ayrıca esnek düşünmeyi ve kalıpları yıkmayı öğretir. SCAMPER tekniğinin uygulanarak ayrıntılı bir şekilde açıklanmasını ve aşağıda yer alan soruların daha fazlasını BURAYA TIKLAYARAK inceleyebilirsiniz.

Değerli Çocuk Gelişim Uzmanı Kübra Ergün bu konuda çok güzel bir paylaşımda bulunmuş.Bu değerli paylaşım  için kendisine ayrıca çok teşekkür ediyoruz.Kendisini @kubraergun.cocuk.ergen  instagram sayfasından takip edebilirsiniz.Çocuklarımıza bu keyifli soruları sormaya ve o minik beyinlerden çıkan muhteşem  cevapları yorumlarda bizimle paylaşmaya ne dersiniz.Keyifli oyunlar 🙂

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu