twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
14 Mar

Bu sayfada çocukların dil gelişimi adına oldukça faydalı olan  parmak oyunları için hazırladığımız bir çalışma bulunmaktadır.

Parmak Oyunu;Herhangi bir öykü ya da ilgi çekici şiir veya şarkıların sözlerine uygun olarak parmaklarla olayların canlandırılmasıdır.Çocuklar görerek, söyleyerek ve yaparak gerçekleştirilen parmak oyunlarını çokseverler. Çünkü bir şeyi öğrenmenin yanında yapmanın da ayrı bir özelliği var. Parmak oyunları, sözle hareket arasında bağlantı kurularak yapılan ve dramatik oyuna hazırlıkta önemli rol oynayan bir etkinliktir.Parmak oyunlarının etkili bir biçimde kullanabilmek için sözcüklerin, buna bağlı hareketlerin, ezberlemesi gerekir.

Parmak Oyunlarının Çocuklara Yararları;

 • Çocukların yeni kelimeler öğrenmesini kolaylaştırır, dil gelişimine olumlu katkıda bulunur.
 • Parmak oyunu çocukların hayal dünyalarını geliştirir.
 • Sözle hareket arasındaki uyumu sağlar.
 • Hoşça vakit geçirirler.
 • Taklit yeteneğini geliştirir.
 • Parmak kaslarının gelişmesine yardımcı olur.
 • Hareketli çocukları hemen yatıştırmaya yarar.
 • Bir etkinlikten diğerine geçişte çocuklara “sus”, “otur”,”dur” vb. uyarılar yerine parmak oyunu ile dikkatlerini çekip isteyerek severek katılımları sağlanabilir.
 • Oyun faaliyetlerinde ısındırıcı ve dinlendirici oyun olarak kullanılır.
 • Parmak oyunları uygulanırken parmak kuklalardan yararlanılabilir.
 • Parmak oyunları çocukların el-göz koordinasyonu kurmalarına, yeni kelimeler öğrenmelerine ve dinleme alışkanlığı kazanmalarına yardımcı olur.
 • Çocukların sözcüklerle hareket arasında ilişki kurmalarını sağladığı için onları yaratıcı dramatizasyona hazırlamada önemli rol oynar.
 • Parmak oyunları çocukların bazı kavramları öğrenmesinde etkilidir (büyük, küçük, sayı, yön vb. gibi).
 • Parmak oyunları küçük kas gelişimi, sosyal-duygusal gelişim, kavram gelişimi,bellek becerilerinin gelişimine katkıda bulunur.
 • KAMPANYA:Zekare Smart Görsel Dikkat Setleri’ni birçok kişi duymuştur.2-5,4-6,6-9 ve 9-12 yaş grupları için hazırlanmış olan bu setler çocuklarda birçok beceri gelişimini destekliyor.Çocuklar oyun oynayarak hiç farkında olmadan öğreniyorlar.Okul öncesi ve okul çağı çocukları için kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir set.Bizim de çok severek kullandığımız çocuklarımız için gerçekten özenle hazırlanmış bir set olan ZE² SMART Eğitim Setleri için Kontrol Yayıncılık ‘ın sitemize özel indirimleri var.Kontrol yayıncılık’ın sitesinde hediye çeki yazan kısma size vereceğimiz şifreyi yazdığınızda otomatik indirim kazanıyorsunuz.Hem de oldukça güzel bir indirim.Şifre:laleceren.Bu şifre ile alacağınız ürünleri indirimli olarak alıyor aynı zamanda da kargo ücreti de ödemiyorsunuz.Görselleri ile birlikte ayrıntılı incelemek isterseniz buradan inceleyebilirsiniz.

zekare eğitim setleri indirim

çocuklar için parmak oyunları parmak oyunları örnekleriokul öncesi parmak oyunlarıanaokulu parmak oyunları etkinlikleri

anaokulu parmak oyunları anaokulunda parmak oyunu çalışması anasınıfı parmak oyunu etkinlikleri (2) anasınıfı parmak oyunu etkinlikleri anasınıfında yapılabilecek parmak oyunları örnekleri çocuğum için parmak oyunları örnekleri çocuk ve parmak oyununun önemi çocukların dil gelişimi adına yapılabilecekler çocukların dil gelişimi için etkinlikler dil etkinliği parmak oyunları dil gelişimi adına parmak oyunları dil gelişimi için çocuklara neler yapılabilir dil gelişimi için etkinlik örnkelri eğitici parmak oyunları eğlenceli parmak oyunları en güzel parmak oyunları erken çocuklukta dil eğitimi neşeli parmak oyunları okul öncesi dil çalışmaları okul öncesi parmak oyunu çalışmaları okul öncesi türkçe dil etkinlikleri (2) okul öncesi türkçe dil etkinlikleri okul öncesi ve parmak oyunları okul öncesinde dil eğitimi üzerine okul öncesinde dil gelişimi etkinlikleri parmak oyunları örnekler parmak oyunlarının çocuk gelişimine etkisi parmak oyunlarının çocuklara yararları parmak oyunu etkinlikleri (2) parmak oyunu etkinlikleri parmak oyunu nasıl oynanır parmak oyunu oynamanın faydaları parmak oyunu oynayalım parmak oyunu oynuyorum parmak oyunu resimlerle parmak oyunu türkçe dil etkinlikleri

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities,crafts Homeschool,montessori at home