twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
6 Haz
 • Bir yetişkin ya da bir eğitimci olarak çocukların yanlış davranışlarıyla karşılaştığınız zaman nasıl tepki verirsiniz? Onları cezalandırır mısınız, yoksa onları disiplin etmeye mi çalışırsınız?
 • Pozitif disiplin,Nelson, Lott ve Glenn’in verdiği tanıma göre, çocukların kendi hareketlerini kontrol edebilmelerine ve problemlerini çözmelerine yardımcı olan bir yönetim tekniğidir. Aynı zamanda pozitif disiplin, çocuklar toplumsal kuralları öğrenirken kendileri hakkında iyi şeyler hissetmelerine de olanak sağlamaktadır.
 • Çocukların öz denetimlerini sağlamaları için üç tip kaynağa ihtiyaçları vardır; kendileri ve diğerleri hakkında iyi duygular, doğru ve yanlışı anlama ve problemleri çözmek için alternatiflerin olması. Aşağıdaki stratejiler, çocukların bu önemli kaynaklarını geliştirmelerine yardımcı olabilir. Bazı stratejiler problem davranışları önleyici, bazıları iyileştirici ve değişim için bir plân geliştirici olmakla beraber hepsi ebeveynlere pozitif ve etkili bir disiplin yaklaşımını sunmaktadır .
 • Ayrıca bu temel stratejiler sadece ebeveyn-çocuk ilişkisini geliştirmemekte aynı zamanda da çocuklara ebeveynlerinin desteği olmadan pozitif ve yapıcı bir yaklaşımla kendilerini disipline etmelerini de öğretmektedir.
 • “Çocuklara Öz Saygı Kazandırmanın Püf Noktaları” konulu çalışmamazı BURADAN inceleyebilirsiniz.
 • Çocuklar için  büyük bir özenle hazırlanmış ZE² SMART Eğitim Setleri’nden bütün çocuklarımızın faydalanması adına kampanyamızı tekrar paylaşıyoruz.Bizim de severek kullandığımız,özellikle dikkat eksikliği olan çocukların yanında çocuğu ile verimli vakit geçirmek isteyen tüm aileler için kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir set.Çocuklarımızın güzel günlerde kullanması dileğiyle…

zekare-eğitim-setleri-indirim

pozitif disiplin tekniği ve çocuklarda öz denetimi sağlama yoları çocukların pozitif gelişimi için 'pozitif disiplin' çocuk eğitimi ve pozitif disiplinçocuklarda pozitif disiplin yöntemi nedir çocuklarda iç disiplini nasıl sağlayabiliriz çocuklara yönelik kullanılabilecek pozitif disiplin teknikleri çocuklar için pozitif disiplin yöntemi pozitif disiplin yöntemleri arşivleri pozitif disiplin için kolaylıkla uygulanabilecek ipuçları pozitif disiplin ve çocuklarda özdenetim pozitif disiplinle mutlu çocuklar pozitif disiplin için ebeveynlere öneri sınır koyma ve alternatif disiplin yöntemleri anne ve babanın çocuğa karşı pozitif yaklaşmasının önemi aile tutumları ve pozitif disiplin aile içi pozitif disiplin  çocuk olmak ve pozitif disiplin çocuklarda pozitif disiplin tekniği ve davranışa etkisi pozitif çocuk yetiştirmenin formülü ve pozitif disiplin çocukların pozitif gelişimi için pozitif disiplin çocukta özdenetim nasıl elde edilir çocuğunuza vereceğiniz en güzel hediye öz denetim çocuklarda özgüven gelişimi ve özdenetim

 

One Response to “Çocuklar İçin Pozitif Disiplin Yöntemi”

 1. Çocukları Tatlı Dille Disipline Etme | Evimin Altın Topu
  7:14 pm on Ağustos 2nd, 2016

  […] için Pozitif Disiplin Yöntemi konulu çalışmamızı buraya tıklayarak […]

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities,crafts Homeschool,montessori at home