twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
9 Nis

Kavram öğretimi okul öncesi dönemde çok önemlidir.Somut kavramlar öğretilirken bu tarz etkinliklerle konular beslenebilir ve ilerleyen zamanlarda öğrencilerin analiz ve sentez yapabilme becerilerine katkı sağlanabilir.

Somut Kavramlar: Fiziksel özellikleri duyu organları ile algılanabilen kavramlardır. Somut kavramlar genellikle okul öncesi dönemde öğrenilmektedir.

*** Somut kavramlar, soyut kavramların öğrenilmesinde önkoşuldur.

Puzzle ler .bağcık geçirmeler,nokta boyamalar ve yazıya hazırlık çalışmaları çocuklarımız için çok önemlidir.Boyama çalışmaları ve boyut sıralamaları ile de onların hem ince motor becerileri hem de bilişsel gelişimlerine katkı sunulmaktadır.Evde ve okulda çok rahat uygulayabileceğimiz bu etkinlikler hoşça vakit geçirirken öğrenme kapasitemizi de artıracaktır.İyi eğlenceler:)

3909b2c8bad0e0b561c5afaec7fe38f8 (Kopyala) çöp kolaj (Kopyala) keçe çöp kamyonu (Kopyala) boyama_çalışması çöp kamyonu boyama çalışması çöp kamyonu boyama çöp_aşamaları çöp_kamyonu_boyama_fikirleri çöp_kamyonu_geri_dönüşüm çöp_kamyonu_kolaj çöp_kamyonu_kolaj_çalışması çöp_kamyonu_sanat_etkinlikleri çöp_kamyonu_sayılar çöp_kutusu_boyama çöp_sayılar çöpler_örüntü geri_dönüşüm_boyama_çalışması keçeden_çöp_kamyonu

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities,crafts Homeschool,montessori at home