twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
9 Nis

Kavram öğretimi okul öncesi dönemde çok önemlidir.Somut kavramlar öğretilirken bu tarz etkinliklerle konular beslenebilir ve ilerleyen zamanlarda öğrencilerin analiz ve sentez yapabilme becerilerine katkı sağlanabilir.

Somut Kavramlar: Fiziksel özellikleri duyu organları ile algılanabilen kavramlardır. Somut kavramlar genellikle okul öncesi dönemde öğrenilmektedir.

*** Somut kavramlar, soyut kavramların öğrenilmesinde önkoşuldur.

Puzzle ler .bağcık geçirmeler,nokta boyamalar ve yazıya hazırlık çalışmaları çocuklarımız için çok önemlidir.Boyama çalışmaları ve boyut sıralamaları ile de onların hem ince motor becerileri hem de bilişsel gelişimlerine katkı sunulmaktadır.Evde ve okulda çok rahat uygulayabileceğimiz bu etkinlikler hoşça vakit geçirirken öğrenme kapasitemizi de artıracaktır.İyi eğlenceler:)

çöp_kamyonu çöp_kamyonu_aktivite çöp_kamyonu_bağcık_geçirme çöp_kamyonu_boyama çöp_kamyonu_boyut_sıralama çöp_kamyonu_ç_harfi çöp_kamyonu_etkinlik çöp_kamyonu_harika_boyama çöp_kamyonu_nokta_boyama çöp_kamyonu_pompom_yerleştirme çöp_kamyonu_puzzle çöp_kamyonu_resim çöp_kamyonu_sayı çöp_kamyonu_sayı_puzzle çöp_kamyonu_şekiller çöp_kamyonu_yapıştırma çöp_kamyonunun_görevi ince_motor_kesme pratik_kesme_çalışması sayı_etkinlikleri şerit_kesme

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities,crafts Homeschool,montessori at home