En Çok Okunanlar

Covid-19 Okul Panosu Örnekleri

Koronavirüs Okul Etkinlikleri

Covid ile Mücadele Sınıf Panosu Örnekleri

Merhaba değerli annelerimiz kıymetli babalarımız ve sevgili çocuklarımız bugün ki konumuz Covid hastalığı ile ilgili 🙁

Biliyoruz ki şu an tüm dünya olarak bu hastalıkla büyük bir mücadele veriyoruz. Bu süreç içerisinde çocuklarımızın daha da bilinçlenmesi için çeşitli etkinliklere yer vermeliyiz . Bugün ki konumuz da tam da bununla ilgili :Bu süreçte çocuklarımız nelere dikkat etmeli?

Öncelikle panomuz aşamalarına geçmeden önce ülkece içerisinde bulunduğumuz hastalıkla ilgili nelere dikkat etmeliyiz bir hatırlayalım.

İlk olarak dikkat etmemiz gereken kurallardan biri kişisel temizlik ve bakımız tabi ki bunun yanında diğer insanlarla olan mesafe ve temasa da dikkat etmeliyiz. Maskesiz asla dışarıya çıkmamalıyız.Yanımızda mutlaka virüsün bulaşmasını engelleyen kolonya ,dezenfektan,peçete ve ıslak mendil vb. hijyen ürünlerinden birisini bulundurmak .Mutlaka ellerimizi en az 20 sn sabun ile yıkamak.Sosyal mesafeye dikkat ederek toplu alanlara girmek.Bu konuda uyarabildiğimiz kadar insana ulaşarak bilinçli bir şekilde hareket etmek de bu süreci atlatmanın en önemli maddelerinden biridir.

Evettt şimdi gelelim etkinliğimiz için gerekli olan malzemelere ve yapım aşamalarına J

Malzemeler

* Fon kağıtları

* Makas

* Yapıştırıcı

* Maske

* Boş kolonya dezenfektan şişesi

* Islak mendil

* Peçete

* Tahta kalemi

* Renkli çıktılarımız

* Kuru boya

Yapılışı

Öncelikle maskelerini takmış bir Ayşe ile Mete çizelim .Çizimler ve isimler tabi ki size kalmış :)Daha sonra istediğimiz bir fon kağıdına çantamızı çiziyoruz . Boş dezenfektan ya da kolonya kapımızı dışarısını çıkararak istediğimiz bir fon kağıdı ile kaplıyoruz. Sonrasında içerisine kolonya , dezenfektan, maske  , ıslak mendil ve kuru peçetemizi koli bandıyla yapıştırıyoruz .Mete ile Ayşe ‘yi çizdikten sonra istediğimiz renklerle boyuyoruz .Daha sonra her şeyimiz hazırsa sıra geldi panomuzu oluşturmaya.Mete ve Ayşe ‘yi panomuza yerleştirdikten sonra  maskelerimizi ikiye  katlayarak takabiliriz.

SAĞLIKCAKLA KALIN 🙂 SAĞLIKLA DIŞARDA MUTLU OLDUĞUMUZ O GÜZEL GÜNLERDE BULUŞABİLMEK DİLEĞİYLE 🙂

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu