Geri Dönüşüm EtkinlikleriHAYVANLAR

Dinozorlar İle Matematik Etkinliği Sayfaları

1-Dinozor ile tane hesabı

dinazorlar_ile_tane_hesabı

Bu sayfamızda mandallarla ile matematik etkinliklerinde yer alan yukarıdaki etkinlik örneğinin sayfaları yer almaktadır.İyi eğlenceler 🙂

Şablonlar

dinozor_etkinliği

 

mandal_ile_dinozor_etkinliği

sayıları_öğreniyorum

2-Dinozor Şekilleri ve Birleştirme

Hayvanlarla yapılan etkinlikler kuşkusuz ki çocukları çok eğlendirmektedir.Dinozor şekilleri özellikle büyük ilgi görmektedir.Dinozorlarla ilgili kesme yapıştırma etkinlikleriyle beraber bütünlük kavramını da öğretmiş olacaksınız.Evde ya da sınıfta çok rahat yapılabilecek olan bu dinozor etkinlikleri sayı kavramının öğretimine de fayda sağlayacaktır.Kesilen ve yapıştırılan dinozor şekilleri boyanarak ince motor gelişimine ve kalem tutma becerisine de katkı sağlayacaktır.

İyi eğlenceler…

 

 

 

Bu çalışmalarla geometrik şekiller konusunu da tekrar etmiş olacaksınız.Bu renkli ve güzel çalışmaları çeşitlendirebilirsiniz.

3-Dinozor Puzzle Çalışması

 

  • Puzzle tek cümle ile ifade edecek olursak gerçek yaşamı anlamaktır.Ezbercilikten kurtulma, doğruyu düşünme ve görebilme, dikkati artırarak çoktan seçebilme, doğru karar verme, gruplama yetisini artırma gibi kazanımlarının yanı sıra; beyin fonksiyonlarını geliştirerek yaşam başarısını artırmada etkilidir.Ayrıca hoşça vakit geçirmeyi sağlar. Başarma ve öz güven duygusunu artırmaya yardımcı olur.Özellikle çocukluk yaşlarından başlayarak yapılan bu yararlı uğraşın yaşamı daha kaliteli hale getireceği açıktır.
  • Puzzle etkinlikleri çocuklarımızın analitik düşünebilme becerilerini geliştirme noktasında çok önemlidir.Bu etkinlik sayfamızda bulunan puzzleleri evde ya da okulda kullanabilir ,eğlenceli etkinlikler oluşturabilirsiniz.İyi eğlenceler:)
  • Puzzle sayfalarımız;
  • Dinozor konulu sayı puzzle çalışması
  • Okul öncesi puzzle çalışmaları

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu