RENKLER

Diş ile İlgili Etkinlikler

Okul Öncesi Diş Etkinlikleri

Bu sayfada kızımla beyaz rengimizi öğrenirken yaptığımız diş konulu etkinliklerimiz yer almaktadır.

montessori_ince motor_diş_aktivite

pempe oyun hamuru ve fasulye

Eğer çocuğun ince motor becerileri yeterince gelişmez ise yemeğini yemekte zorlanır,okul hayatına başladığında kalem tutmak,kitap sayfalarını çevirmek ve kendi kıyafetlerini giymek gibi özbakım becerileri onun için işkence halini alır.Bu yüzden çocuğun ince motor becerilerinin gelişimi onun gelişimi için oldukça önemlidir.

Pembe oyun hamuruna ağız şekli vererek kuzunuzdan fasulyeleri yerleştirip dişler yapmasını isteyebilirsiniz.Bu esnada parmak kasları bir güzel çalışacak.Kızım önce yerleştirdi,sonra ayıkladı ve oyun hamurunu parçaladı:) Oyun hamuru ile oynaması da çok faydalı olacaktır.

diş_etkinlik

Fon kartonundan resimdeki gibi bir diş şablonu hazırlayarak, zarda gelen sayıya göre diş yerleştirmesini isteyebilirsiniz.Rakamları eğlenceli bir şekilde tekrar etmiş olursunuz.

diş_resim_etkinliği

Sarı fon kartonundan aşağıdaki diş şablonu kullanarak hazırlayacağınız dişi fırça ile beyaza boyamasını istemek eğlenceli bir resim etkinliği olacaktır.Sonra da dişlerimizi fırçalamanın öneminden bahsederek çocuğunuza bu alışkanlığı kazandırabilirsiniz.

İndirmek için tıklayın…
diş

pamuktan_diş_etkinlik

Diş resmine yapıştırıcı sürerek pamukları yapıştırmaktan küçük yaş grupları büyük keyif alıyor.İyi eğlenceler:)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu