twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
16 Nis

Çocukların gelişme sürecinin, yani neyi ne zaman yapabileceklerinin ya da kavrayabileceklerinin öğrenilmesi, sadece güvenli bir egzersiz ortamının oluşturulabilmesi için değil, günümüz eğitim sistemindeki boşlukların giderilebilmesi için de büyük önem taşımaktadır. Biz büyükler (ve günümüz eğitim sistemi), tabii ki bir büyük gibi düşündüğümüz için çocuklarımızın zeka seviyesini okuma, yazma, yeni bir lisan öğrenme ya da aritmetik beceri gibi modern bilimin gerektirdiği unsurlara göre ölçmekteyiz. Bu unsurlar elbette bir çocuğun eğitiminde gereklidir. Ancak bilim adamları özellikle okul öncesi çocuklarda bedensel aktivitelerin ve yaratıcılığın kullanıldığı oyunların, onların başarısında en az modern bilimin unsurları kadar önem taşıdığına kanaat getirmektedirler.

Eğlenceli hale getirmek için bu egzersiz çalışmalarını ayı eşliğinde verdik.Ayının yaptığı hareketleri bizde çocuklarımıza uygulayabiliriz.Evde ve okulda uygulanabilecek bu çalışmalar çocuklarımızın beden sağlığı için çok önemlidir.İlkokul hayatında oyun ve fiziksel etkinlikler adında yer alan dersler ,artık Milli Eğitim Bakanlığının da bu tarz çalışmalara çok önem verdiğini göstermektedir.

Bu sayfamızda ayı hareket kartları yer almaktadır.İyi eğlenceler:)

ayı_egzersiz

ayı_hareket_kartları beden_eğitimi_etkinlikleri egzersiz_hareketleri evde_egzersiz fiziki_etkinlikler küçük_yaş_egzersiz_hareketleri okujl_öncesi_egzersiz okul_eğlenceli_bahçe_etkinlikleri okul_ısınma_hareketleri okul_öncesi_hareket_kartları okul_öncesi_sağlıklı_yaşam okul_önesi_bedeb_eğitim oyun_hazırlık_etkinlikleri oyun_ve_fiziki_etkinlikler oyun_ve_fiziki_etkinlikler_ısınma

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities,crafts Homeschool,montessori at home