twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
12 Oca

Bu sayfada farklı kaynaklardan derlenmiş el yapımı tiyatro kukla sahnesi örnekleri yer almaktadır.

Kuklalar  özellikle okul öncesi eğitimde pek çok farklı amaçla ve yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.Peki kuklanın çocuk gelişimine olan katkıları nelerdir?

  • Kuklalarla oyun çocukların hayal gücünü, yeteneklerini ve yaratıcı düşünmeyi geliştirir. Çocuklara sunulan farklı kukla karakterleri onların hayal dünyalarının kapılarını aralamaya yardım eder.
  • Çocuklar kuklaları oynatırken dili etkin bir biçimde kullanmaktadır. Çocuklara kuklalarla öykü anlatılırken çocuklar yeni kelimeler öğrenir ve öğrendiği bu kelimelerin hangi durumlarda kullanıldığına ilişkin düşünceleri gelişir.Düzgün cümleler kurma, espri yapma, düşüncelerini çekinmeden açığa vurma kuklalarla oyun sırasında desteklenmektedir. Kuklalar ile yapılan etkinlikler çocuğun dili akıcı, anlaşılır bir şekilde kullanma ve konuşmalarında Türkçe dil kurallarını kullanma, kendini rahat bir şekilde ifade etme gibi dil gelişim alanında hızlı bir ilerlemenin görülmesine katkı sağlayacaktır.
  • Kuklalar aynı zamanda çocuğun grupla birlikte çalışma, dinleme, diğer kişilerle ilişki kurma, paylaşma, sorumluluk alma gibi sosyal ilişkilerini geliştirir. Çocuklar kukla karakterini oynatırken kendini o karakterin kimliğine sokarak onun gibi düşünüp hissetmeye çalışacaktır.Kuklalar çocukları eğlendirir, neşelendirir, hoş vakit geçirmelerini sağlarken zaman zaman duygulandırır ve düşündürür. Çocuğu psikolojik ve sosyal baskılardan kurtararak duygu ve düşüncelerini ifade etme fırsatı verir. Çocuğu tanımada yetişkine yardımcı olması bakımından bir tanıma tekniği olarak da kullanılmaktadır. Çocuk kukla oynatırken kendisini kızdıran durumu kukla karakterinin ağzından daha kolay anlatabilir. Mutluluk, üzüntü,  korku, şaşırma ve kızgınlık gibi duygular ile bu duygularda oluşan yüz ifadeleri arasında ilişki kurarlar.
  • Siz de aşağıdaki kukla sahnelerini inceleyip  çocuğunuza bir kukla sahnesi hazırlayarak  hem birlikte eğlenip hem de  gelişimine destek verebilirsiniz.Facebook sayfamızda paylaşmamızı istediğiniz etkinliklerinizi,çalışmalarınızı,oyunlarınızı,önerilerinizi,yazılarınızı forum sayfamıza ekleyerek bize ulaştırabilirsiniz..Paylaşmak güzeldir…  http://forum.eviminaltintopu.com/

IMAG6352-Kopyala

tiyatro kukla sahnesi yapılışıtiyatro gösterisi tiyatro drama çalışmaları okul öncesitiyaro kukla sahnesi yapımı

parmak kukla örnekleri okul öncesinde dil gelişimi etkinlikleri

okul öncesi tiyatro etkinlikleri okul öncesi kukla sahnesi etkinlikleri okul öncesi kukla sahneleri

okul öncesi kukla sahneleri örnekleri okul öncesi eğitimde araç geliştirmemasa üzeri kukla sahneleri

kutudan yapılan kukla sahnesi kuklaların çocuk gelişimindeki önemi kukla ve tiyatro sahnesi

kukla tiyatrosu nasıl yapılır kukla sahnesi kukla sahnesi yapalım

okul öncesi kukla hikayelerikukla tiyatrosu yapalım

kukla sahneleri kukla sahneleri ve el kuklaları kukla sahneleri arşiv

kukla oyun gösterisi için tiyatro sahnesi kukla etkinlik örnekleri kukla drama tiyaro üniteleri için örnekler

kartondan kukla sahnesi yapımı gölge kukla farklı materyaller ile kukla sahnesi yapımı

en güzel kukla tiyatro sahnesi örnekler el yapımı kukla sahneleri dünya tiyatro günü

dünya tiyatro günü için kukla sahnesi örnekleri çocuk gelişimi ve kuklalarahşap kukla tiyatro sahnesi

ayakkabı kutusuyla yapılabilecek drama sahnelerianasınıfı tiyatro kukla sahnesi örnekleriel kuklası ile anlatımçocuklar dil gelişimi etkinlikleridrama etkinliği için sahneler

 

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities,crafts Homeschool,montessori at home