twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
29 Nis

Çocuğun dikkatini uyanık tutmanın yolu, öncelikle onun ilgisini uyarmaktır. İlgi duyulan konu üzerinde dikkatin toplanması daha kolaydır. İlgi ve dikkatin uyanık olduğu durumlarda, öğrenme daha hızlı ve daha kalıcı olur. Çocuk, dikkatli olduğu oranda alıcıdır, alıcı olduğu oranda çabuk ve kolay öğrenir. Öğrenmede çok etkili bir faktör olan dikkatin, türü ve düzeyi araştırılmalıdır. Her işte, ister zihinsel bir etkinlik olsun, ister el becerisi gerektiren bir iş olsun, dikkat belirli bir şekilde ve belli bir şiddette kendini gösterir.

Bazı çocuklar çok dikkatlidirler, hiçbir ayrıntı gözlerinden kaçmaz. Dikkatlerini uzun bir süre aynı iş üzerinde toplayabilirler. Bu iş sıkıcı da olsa, tekdüze de olsa, onu bitirinceye dek, dikkatlerini konu üzerinde yoğunlaştırabilirler.

Bu çalışmamızda dikkat gerektiren gölgesini bulma etkinliği yer almaktadır.Bir resmin etrafında dört tane gölge bulunmaktadır.Çok dikkatli bir şekilde doğru gölgeyi bulmalarını istiyoruz.Çocuğunuzun zihinsel gelişimi için çok önemli olan bu etkinliği hem okulda hem de evde çok rahat uygulayabilirsiniz.İyi eğlenceler:)

Gölgesini bulma oyunu etkinliklerimiz;

anasınıfı_gölge_bulma balık_gölge_bulma balkabağı_gölge_bulma evde_gölge_etkinlikleri gölge_bulma_etkinliği kardanadam_gölge_bulma_etkinliği okul_öncesi_gölge_eşleştirme okul_öncesi_gölge_eşleştirme_aktiviteleri okul_öncesi_gölgesini_bulma uğurböceği_gölgesini_bulma

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities,crafts Homeschool,montessori at home