twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
8 Ara

Pano İçin Mevsim Ay Gün Modeli:

Bu el yapımı harika panoyu bize ileten değerli öğretmenimize çok teşekkür ediyoruz.Üst bölümde olan bilgisayar çıktılarından çok daha verimli çok daha özverili.Günlerce uğraşılan bir emeğin,eğitim aşkının meyvesi.

Emek en büyük sermayedir.Şimdi sözü değerli öğretmen arkadaşıma bırakıyorum.

Bu modeli 2013 yılının ağustos ayında yapmıştım.1.sınıf okutacak olmanın hayaliyle gece gündüz ne de çok etkinlik hazırlamaya çalışmıştım.İlk atandığım 2008 yılında da Kars ilinin ücra bir köyünde aynı panoyu straforları renkli fon kartonları ile süsleyerek yapmıştım.Buraya gönderecektim ama o fotoğraflarımı bulamadım.

Mevsim şeritlerinin faydalı olup olmadığını herkes tartışır.Ama ülkemizin unutmamamız gereken bir yapısı var.Çoğu öğrencimiz okul öncesi eğitim kurumlarına gidemeden okula başlamaktadır.En azından o yıllarda böyleydi.Günleri,ayları,saatleri veya mevsimleri bilmeyen o kadar çok çocukla karşılaştım ki.Bizde isteriz bunların aile tarafından verilip çocuğun okula hazır gelmesini ama maalesef ülkemizde şimdilik bunu yapamıyoruz.Hayatında boya kalemini eline almamış çok öğrencim oldu.

Ben evimin altın topu na çok teşekkür ediyorum.Evde öğrenme alanında velileri mükemmel bir şekilde güdülemeyi başarıyor.Artık veliler çocuğuma neler öğretebilirim diye internetin başına geçiyor ve bu tarz platformlara ihtiyaç duyuyor.Bende nacizane etkinliklerimden paylaşıyorum.

Yapılış aşaması diye birşey yok:) tamamen doğaçlama oluştu.Birazcık el becerisi ile ağaçları yaprakları ve mevsim özelliklerini yapmanız yeterli gerisini fotolara bakarak organize edebilirsiniz.İsterseniz öğrenciler ile beraberde yapabilirsiniz.

Ben şahsen bu tarz renkli bir pano ile sınıfta ay-gün-mevsim isim ve özelliklerinin çok rahat öğretilebileceği kanaatindeyim.İşi daha da renkli hale getirip öğrencilerinizin hangi aylarda doğduğunu pano üstüne yazabilirsiniz.Eğitim sürekli değişen ve gelişen bir olgudur.Bu değişime ayak uydurmak ise biz öğretmenlerin yegane hedefidir.

Şu güzel söz ile bitiriyorum:

Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.

 

 

 

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities,crafts Homeschool,montessori at home