Geri Dönüşüm EtkinlikleriHAYVANLARKARMA KONULAR

Hafıza Oyunu

Ev Yapımı Hafıza Oyunu

Bu sayfada değerli annemiz Zekiye Bulut Eser’in güzeller güzeli kızı için hazırladığı hafıza oyunu bulunmaktadır.Birbirinden güzel etkinliklerini bizimle paylaştığı için kendisine çok teşekkür ederiz.Emeğinize ellerinize sağlık.

hafıza_oyunu

Malzemeler:

  • Islak mendil kapakları
  • Karton Parçası
  • Silikon
  • Resimler

Masrafsız,kolay hazırlanabilecek,faydalı etkinliklerden bir tanesi daha.Islak mendil kapaklarını silikon ile karton parçasına yapıştırıp, kullanmak istediğimiz temaya ilişkin resimleri içerisine yerleştiriyoruz.Kapakları açık kaparken minik parmaklar da bir güzel çalışıyor 🙂

  • Hafıza oyunları bir başka şekilde ifade edecek olursak eşini bulma,istenileni bulma oyunları eğitici oyunlardan en önemlilerindendir.Bu şekilde hazırlanabilecek hafıza oyunları, çocukların konsantrasyon,odaklanma,muhakeme yeteneklerinin gelişimine katkıda bulunarak hafızalarının gelişiminde önemli katkı sağlamaktadır.
  • İnsanoğlunun hayatı boyunca, beynindeki nöronların sadece birkaç bininin kullanıldığını düşünülmektedir. Hafıza oyunlarının oynandığı esnada ise, insan beyninde anlık olarak milyon/trilyon seviyesinde nöron kullanıldığı varsayılmaktadır. Bu da çocuğunuz için, küçük yaşta eşi benzeri olmayan bir zihin jimnastiği demektir.
  • Hafıza oyunları;görülen resmi veya bilgiyi aklında tutup, daha sonra bu bilgiyi  zihninde geri çağırması üzerine kurulu olduğu için, görsel hafıza ve algı yeteneğinin gelişmesinde faydalı olur.Görsel hafıza ve algı yeteneğinin gelişmesi,çocuğun akademik eğitimi ve sosyal yaşamı içerisinde de ona fayda sağlayacak en önemli gelişim alanlarından bir tanesidir.

İyi eğlenceler 🙂

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu