twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
13 Haz

Bu sayfada kızım için hazırladığım hangi hayvan ne yer etkinliği bulunmaktadır.Hayvanları beslemeyi çok seven kızım için gerçekten severek katıldığı bir etkinlik oldu 🙂 İyi eğlenceler 🙂

eğleneli_hayvan_etkinlikleri

 

okul_öncesi_hayvan_etkinlikleri

hangi_hayvan_ne_yer

hayvan_yemek_eşleştirme

hangi_hayvan_ne_yer_etkinliği

hayvan_besin_eşleştirme_kartları

hayvanlar_okul_öncesi_etkinlik

  • İlk çocukluk veya okul öncesi dönem diye adlandırılan sıfır-altı yaş grubu çocuklarındaki dil gelişimi, özellikle Türkçe’nin eğitim ve öğretimi açısından özenle üzerinde durulması gereken temel dil devresidir. Bu devrede, okul öncesi çağındaki çocukların dil kurallarına uygun olarak konuşabilmeleri, öğrendikleri sözcükleri yerli yerinde kullanabilmeleri ve öğrendiklerini doğru telaffuz edebilmeleri büyük önem taşımaktadır.
  • Etkin bir şekilde dinleyebilen ve konuşabilen çocuk başkalarıyla ilişkilerinde başarılı olduğu gibi etkin öğrenme stratejileri geliştirmekte ve okuma yazma becerisi kazanmada da öne çıkmaktadır. Yaşına uygun dil becerileri geliştiremeyen çocuklar ise sosyal uyumsuzluk, okuma zorluğu yaşamakta ve okulda çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalabilmektedir.
  • Bu nedenlerle okul öncesi dönemde çocukların dil gelişimlerinin desteklenmesinde farklı etkinlik ve yöntemler kullanılmalı; çocukların eğitim ortamları farklı materyallerle zenginleştirilerek dil gelişimi için uyarıcı hâle getirilmelidir.(Gökhan Kayılı, Sezai Koçyiğit, Filiz Erbay: Montessori Yönteminin Beş – Altı Yaş Çocuklarının Alıcı Dil Gelişimine Etkisinin İncelenmesi (Türkiyat Araştırmaları Dergisi-347))

 

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities,crafts Homeschool,montessori at home