twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
27 Mar

Bu sayfamızda okul öncesi dönemde kullanılabilecek örüntü blok sayfaları yer almaktadır.

 • Örüntüleme, nesnelerin dizilişlerini değiştirme, betimleme, üretme gibi etkinlikler oluşturmadır. Örüntüleme çalışmaları yapılırken, aynı zamanda sıralamada yapılır. Sıralama becerisi gelişmeyen bir çocuğun örüntüleme yapması beklenilemez.
 • Örüntü, cebirsel düşüncenin yapı taşıdır. Diğer bir deyişle, öğrencilerin cebirsel olarak düşünebilmeleri için sayısal ilişkileri anlamada örüntüleri tanıma, örüntüleri devam ettirme ve genelleme becerisine sahip olmaları gerekir.
 • Okul öncesi dönemden itibaren ilköğretim birinci basamakta gerçekleştirilen örüntü etkinlikleri cebirin temelini oluşturmada önemli bir role sahiptir. Küçük sınıflarda sayı örüntüleri ve sayılar arasındaki ilişkilerle ilgili çalışmalar, daha sonraki cebir gelişimini hızlandırır.

Çocuklar için örüntü blokları etkinlik sayfaları

Hayvanlar temalı örüntü blokları

Diğer etkinlik örnekleri için aşağıdaki bağlantıları inceleyebilirsiniz

Desen Eşleştirme ve Örüntü Etkinlikleri

balık temalı tangram örüntü blokları çiftlik hayvanları temalı tangram örüntü blokları dinozor temalı tangram örüntü blokları fil temalı tangram örüntü blokları hayvanlar temalı tangram örüntü blokları kaplumbağa temalı tangram örüntü blokları kelebek temalı tangram örüntü blokları köpek temalı tangram örüntü blokları orman hayvanları temalı tangram örüntü blokları

Boyama ile Örüntüler Oluşturma

 

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities,crafts Homeschool,montessori at home