DOSYALARKARMA KONULARMATEMATİK ETKİNLİKLERİŞEKİLLER

Hayvanlar Örüntü Blokları

Okul Öncesi Örüntü Etkinlikleri

Harika Örüntü Çalışmaları

Hayvanlar Örüntü Çalışması

Bu sayfamızda okul öncesi dönemde kullanılabilecek örüntü blok sayfaları yer almaktadır.

  • Örüntüleme, nesnelerin dizilişlerini değiştirme, betimleme, üretme gibi etkinlikler oluşturmadır. Örüntüleme çalışmaları yapılırken, aynı zamanda sıralamada yapılır. Sıralama becerisi gelişmeyen bir çocuğun örüntüleme yapması beklenilemez.
  • Örüntü, cebirsel düşüncenin yapı taşıdır. Diğer bir deyişle, öğrencilerin cebirsel olarak düşünebilmeleri için sayısal ilişkileri anlamada örüntüleri tanıma, örüntüleri devam ettirme ve genelleme becerisine sahip olmaları gerekir.
  • Okul öncesi dönemden itibaren ilköğretim birinci basamakta gerçekleştirilen örüntü etkinlikleri cebirin temelini oluşturmada önemli bir role sahiptir. Küçük sınıflarda sayı örüntüleri ve sayılar arasındaki ilişkilerle ilgili çalışmalar, daha sonraki cebir gelişimini hızlandırır.

Çocuklar için örüntü blokları etkinlik sayfaları

Hayvanlar temalı örüntü blokları

Bu sayfamızda okul öncesi dönemde kullanılabilecek orman hayvanları örüntü çalışmaları bulunmaktadır.Örüntü konusu okul öncesinde verildiği taktirde ,ilkokul döneminde daha kolay olacağı kesindir.Bu tarz etkinliklerde boyamalar yapan çocukların ince motor becerileri de daha da gelişmiş olacaktır.Bu sayfamızda hayvan konulu örüntüleri bulacaksınız.

Okul öncesi orman hayvanları  örüntü konusu etkinlikleri;

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu