twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
6 Şub

Bu sayfada iki resim arasındaki farkı bulma çalışmaları yer almaktadır.

  • Bu çalışmalar birbirinden sadece birkaç farkı bulunan 2 resimden oluşur, çocuklardan iki resim arasındaki farkların bulunmasını ister. Fark sayısı bellidir ve çocuklar bu sayıya göre farkları ararlar.İki resim arasındaki farkı bulma etkinlikleri dergilerinin hemen hemen her sayılarında yer bulan ve anne ve babalar tarafından çok bilinen bir çalışmadır. Oyun daha çok dikkat üzerine yoğunlaşmış bir oyundur. Çocuklar birbirine çok benzeyen 2 resim arasındaki farkları ararken tamamen yoğunlaşmak ve odaklanmak zorundadır. Bu sebeple odaklanma eğitimi üzerine iyi bir alıştırma olmaktadır.
  • Çocuklar baktıkları yerlere genelde yüzeysel bakarlar, bu oyunlar ile baktıklarını görmeyi öğrenirler. Aslında birbirinin tamamen aynısı gibi görünen iki resmin farklı olduğunu fark ettiklerinde bazı şeylere daha dikkatli bakmaları gerektiğini anlarlar. Bu oyun ile çocuklar kendi ipuçlarını bulurlar ve her seferinde daha da kolay ve hızlı bir şekilde sonuca ulaşırlar. Bu da onlara iyi bir problem çözme yeteneği kazandırır. Çocuklarda dikkate ve odaklanmaya karşı olumlu etkileri olan farkını bul çalışmaları ne kadar görsellik üzerine kurulu bir oyun olsa da çocukların zeka gelişimlerine olumlu derecede etki eder. Beyin sürekli uyarılır ve bu sayede beyin hücreleri iyi bir gelişim sağlar, ayrıca hafıza gelişimine çok katkıda bulunur.
  • Bu çalışmalar aynı zamanda şekillerin çeşitli büyüklük, yapı, gölgeleme, duruş ve pozisyonlarda algılanmalarını ve farklılıkları dışarıda bırakarak benzerliklerini sentezleyebilmelerini içerir. Şekilleri farklı pozisyonlarda algılayabilme ve sentez yapabilme becerisini ölçmeyi amaçlar. Soyut düşünme ve genelleme becerisini geliştirir. Benzer şeyleri eşleştirme, farklı olanı bulma alıştırmaları, çocukların temel akıl yürütme becerisinin gelişmesine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Biz de bu sayfamızda çocuklarımızın keyifle yaptığı bu etkinliğe yer verdik.İyi eğlenceler 🙂

iki resim arasındaki farkı bulma etkinlik sayfaları (1) iki resim arasındaki farkı bulma etkinlik sayfaları (2) iki resim arasındaki farkı bulma etkinlik sayfaları (3) iki resim arasındaki farkı bulma etkinlik sayfaları (4) iki resim arasındaki farkı bulma etkinlik sayfaları (5) iki resim arasındaki farkı bulma etkinlik sayfaları (6) iki resim arasındaki farkı bulma etkinlik sayfaları (7) iki resim arasındaki farkı bulma etkinlik sayfaları (8) iki resim arasındaki farkı bulma etkinlik sayfaları (9) iki resim arasındaki farkı bulma etkinlik sayfaları (10) iki resim arasındaki farkı bulma etkinlik sayfaları (11) iki resim arasındaki farkı bulma etkinlik sayfaları (12) iki resim arasındaki farkı bulma etkinlik sayfaları (13) iki resim arasındaki farkı bulma etkinlik sayfaları (14) iki resim arasındaki farkı bulma etkinlik sayfaları (15) iki resim arasındaki farkı bulma etkinlik sayfaları (16) iki resim arasındaki farkı bulma etkinlik sayfaları (17) iki resim arasındaki farkı bulma etkinlik sayfaları (18) iki resim arasındaki farkı bulma etkinlik sayfaları (19) iki resim arasındaki farkı bulma etkinlik sayfaları (20) iki resim arasındaki farkı bulma etkinlik sayfaları (21) iki resim arasındaki farkı bulma etkinlik sayfaları (22)

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities,crafts Homeschool,montessori at home