twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
28 Nis

Puzzle bir öğrenme ve öğretme yöntemidir. Problem çözme yöntemlerinin geliştirilmesi üzerine odaklanmıştır. Kısaca puzzle problem çözme becerisini güçlendiren bir yöntem olarak tanımlanabilir.

Sizde evde ya da okulda bu tarz etkinlikler yaparak çocuğunuzun problem çözme becerisine yardım edebilirsiniz.Puzzle çalışmalarının bir önceki basamağı diyebileceğimiz ikili parça tamamlama çalışmaları hoşça vakit geçirmenizin yanında başarma duygusunu da çocuklarımıza aşılayacaktır.

Ezberden kurtulma,dikkati yoğunlaştırabilme ve düşünce becerilerinin gelişimi için bol bol bu tarz etkinlikler yapılmalı ve çocuklarımıza fırsatlar verilmelidir.Okul öncesi ve ilkokul hayatında karşılaşacağı matematik öğretiminin temelini oluşturabilecek bu çalışmalar örüntü,simetri,grafik okuma gibi kazanımlara hazırlanma için güzel bir fırsattır.Daha birçok örnekle çeşitlendirilebilecek ikili parça tamamlama çalışmaları aşağıda bulunmaktadır.İyi çalışmalar:)

evde_güzel_puzzle evde_ikili_parça_tamamlama evde_yapboz_çalışmaları harika_puzzle ikili_parça_tamamlama okul_öncesi_eğlenceli_puzzle okul_öncesi_ikili_parça_tamamlama okul_öncesi_yapboz_çalışmaları parça_birleştirme_etkinlikleri

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities,crafts Homeschool,montessori at home