twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
11 Kas

Bu sayfamızda okul öncesi ve ilkokulda kullanılabilecek kar tanesi konulu örüntü blokları yer almaktadır.

Örüntüleme, nesnelerin dizilişlerini değiştirme, betimleme, üretme gibi etkinlikler oluşturmadır. Örüntüleme çalışmaları yapılırken, aynı zamanda sıralamada yapılır. Sıralama becerisi gelişmeyen bir çocuğun örüntüleme yapması beklenilemez.

Örüntü, cebirsel düşüncenin yapı taşıdır. Diğer bir deyişle, öğrencilerin cebirsel olarak düşünebilmeleri için sayısal ilişkileri anlamada örüntüleri tanıma, örüntüleri devam ettirme ve genelleme becerisine sahip olmaları gerekir.

Okul öncesi dönemden itibaren ilköğretim birinci basamakta gerçekleştirilen örüntü etkinlikleri cebirin temelini oluşturmada önemli bir role sahiptir. Küçük sınıflarda sayı örüntüleri ve sayılar arasındaki ilişkilerle ilgili çalışmalar, daha sonraki cebir gelişimini hızlandırır.

Okul öncesi kar tanesi etkinlik çalışmaları

kar_tanesi_ (2) kar_tanesi_ kar_tanesi_ana_sınıfı kar_tanesi_blok kar_tanesi_blok_örüntü kar_tanesi_desen_örüntü kar_tanesi_eğlenceli_boya kar_tanesi_evde kar_tanesi_harika_örüntü kar_tanesi_ilkokul kar_tanesi_ilkokul_örüntü kar_tanesi_okul kar_tanesi_okul_öncesi kar_tanesi_örüntü kar_tanesi_örüntüler kar_tanesi_tangram

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities,crafts Homeschool,montessori at home