twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
16 Kas

Bu sayfada kızımla kış temamız için yaptığımız kardan adam etkinliği bulunmaktadır.Her bir kardan adamda eksik olan parçayı bulup yerine yerleştirdik 🙂

  • Dikkat, fizyolojik ve psikolojik enerjinin bir nokta üzerinde toplanmasıdır. Bir olaya, bir insana veya bir nesneye ilgi duyduğumuz oranda, ona dikkat ederiz. İlgimizin derecesine bağlı olarak, dikkatimizin şiddeti ve süresi artar. Konuya ilgi duyulduğu hallerde, dikkat süreklilik gösterir. Konuya ilgi duyulmadığı hallerde ise dikkat azalır, hatta kaybolur.
  • Çocukların dikkatlerini geliştirmek, dikkat sürelerini arttırmak için onlarla birlikte etkinlikler yapılabilir. Hafıza ve dikkat gelişimini destekleyen etkinlikleri örnekleyecek olursak;çocuktan belli bir resimdeki yanlışları bulması, iki resim arasındaki benzerlik ve farklılıkları göstermesi, anlatılan bir hikâyeyi tekrarlaması veya hikâye ile ilgili soruları cevaplandırması istenilebilir. Örneğe bakarak şekil çizdirmek, modele uygun inşalar yaptırmak, benzer resimleri gruplandırtmak, eşleştirme yaptırmak, eksikleri tamamlatmak, yanlışları buldurmak, zihinden hesap yaptırmak… akla ilk gelen alıştırmalardır. “Hangi elimde?”, “Uçtu uçtu kim uçtu?”, Evet-hayır oyunu” ve “Kelime oyunu”, hep dikkat geliştirici oyunlardır. Bu tür oyunlara okul öncesi dönemde de, okul döneminde de yer verilmelidir. Fakat bu oyun ve etkinliklerde çocuğu sıkmamaya, bıktırmamaya hatta yormamaya özen gösterilmeli, bunlar çocuk için cazip hale getirilmelidir.
  • Burada dikkat etmemiz gereken bir nokta söz konusu.Her çocuğun dikkat ve odaklanma süresi aynı değildir.O yüzden sakın çocuklarımızı birbirleri ile kıyaslamayalım.Bizim tek yapmamız gereken çocuğumuzun yaşıyla birlikte aşama aşama gelişmekte olan konsantrasyon süresini dikkatli bir şekilde takip etmek ve onun öğrenme biçimlerini göz önünde bulundurarak gelişimine katkı sağlamaktır.

İyi eğlenceler 🙂

okul_öncesi_mevsim_etkinlikleri

anasınıfı_kardan_adam_etkinlikleri

eğlenceli_kardan_adam_etkinlikleri

evde_kış_etkinlikleri

montessori_evde

Etkinlik resimleri;

okul_öncesi_kardan_adam_etkinlikleri

kardan_adamın_neyi_eksik

resimde_eksik_olanı_bul

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities,crafts Homeschool,montessori at home