twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
30 May

Okul Öncesi Sudoku Çalışmaları

  • Günümüzün en ünlü Japon oyunu olan Sudoku ; Japonca “Sayılar tek olmalı” anlamına gelmektedir. Sudoku oyunu günümüzün düşünme ve mantık yürütme yeteneğini geliştirmeye en fazla fayda sağlayan zeka oyunu olarak bilinmektedir. Bu yüzden uzak doğuda okullarda çocuklara sudoku oynama imkânları sunulur.
  • Sudoku oyununda 9 hücreden oluşan 9 karenin 3 boyut diyebileceğimiz düzlemde ; 1 den 9’a kadar sayıların veya nesnelerin  tek bir defa kullanılması şartı ile dizilmesi gereken bir oyundur. Sudoku oyununda her satır ve sütunda 1’den 9’a kadar olan sayıların veya nesnelerin  sadece bir kez kullanılarak dizilmesi gerekir.
  • Sudoku çocukların konsantrasyonunu arttırır, zeka gelişimini ve üreticiliğini destekler, beyni dinç ve sağlıklı tutar. Bütün bunların yanında zihnen çok dinlendirici bir oyundur.
  • Evde ve okulda çok rahat bir şekilde uygulanabilecek bu çalışmalar sayesinde öğrenirken eğleneceksiniz.Boş şablonu kullanarak kendi sudokunuzu oluşturabilirsiniz.Keyifli çalışmalar 🙂
  • Diğer sudoku etkinlik sayfalarını BURADAN inceleyebilirsiniz.

 

gökkuşağı sudoku oyunu

çocuklar için zeka gelişimi etkinliği evde sudokurenklerle sudokurenkli eğlenceli sudoku çalışma sayfalarısudoku bulmaca oluşturup yazdırın sudoku yapmaya ne dersinizkolay sudoku çocuklar için sudokumevsimler sudoku etkinliği hava durumları temalı sudoku etkinliğimeyveler sudoku çalışması okul öncesi çocukları için sudoku oyunu okul öncesi sudoku oyuncaklar sudoku sayfası   serbest etkinlikler için sudoku bulmaca sayfası indir  sudoku etkinlik sayfaları sudoku nasıl oynanır sudoku öğreniyorum zekâ geliştiren bulmaca etkinlikleri sudoku tüm sınıflara uygun serbest zaman etkinliği  sudoku zeka bulmacası zeka geliştiren bulmaca etkinlikleriçocuklar için keyifli renkli sudoku sayfaları

One Response to “Keyifli Sudoku Çalışmaları”

  1. Serpil Yeni
    9:52 am on Nisan 9th, 2019

    çok teşekkürler.

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities,crafts Homeschool,montessori at home