DOSYALAREĞİTİCİ MATERYALLERHAYVANLARİLKOKUL ETKİNLİKLERİKARMA KONULARMEVSİMLERŞEKİLLERTAŞITLAR

Keyifli Sudoku Çalışmaları

Okul Öncesi Sudoku Çalışmaları

  • Günümüzün en ünlü Japon oyunu olan Sudoku ; Japonca “Sayılar tek olmalı” anlamına gelmektedir. Sudoku oyunu günümüzün düşünme ve mantık yürütme yeteneğini geliştirmeye en fazla fayda sağlayan zeka oyunu olarak bilinmektedir. Bu yüzden uzak doğuda okullarda çocuklara sudoku oynama imkânları sunulur.
  • Sudoku oyununda 9 hücreden oluşan 9 karenin 3 boyut diyebileceğimiz düzlemde ; 1 den 9’a kadar sayıların veya nesnelerin  tek bir defa kullanılması şartı ile dizilmesi gereken bir oyundur. Sudoku oyununda her satır ve sütunda 1’den 9’a kadar olan sayıların veya nesnelerin  sadece bir kez kullanılarak dizilmesi gerekir.
  • Sudoku çocukların konsantrasyonunu arttırır, zeka gelişimini ve üreticiliğini destekler, beyni dinç ve sağlıklı tutar. Bütün bunların yanında zihnen çok dinlendirici bir oyundur.
  • Evde ve okulda çok rahat bir şekilde uygulanabilecek bu çalışmalar sayesinde öğrenirken eğleneceksiniz.Boş şablonu kullanarak kendi sudokunuzu oluşturabilirsiniz.Keyifli çalışmalar 🙂
  • Diğer sudoku etkinlik sayfalarını BURADAN inceleyebilirsiniz.

 

gökkuşağı sudoku oyunu

çocuklar için zeka gelişimi etkinliği evde sudoku
renklerle sudokurenkli eğlenceli sudoku çalışma sayfaları
sudoku bulmaca oluşturup yazdırın
sudoku yapmaya ne dersiniz
kolay sudoku
çocuklar için sudokumevsimler sudoku etkinliği hava durumları temalı sudoku etkinliğimeyveler sudoku çalışması okul öncesi çocukları için sudoku oyunu okul öncesi sudoku oyuncaklar sudoku sayfası   serbest etkinlikler için sudoku bulmaca sayfası indir  sudoku etkinlik sayfaları sudoku nasıl oynanır sudoku öğreniyorum zekâ geliştiren bulmaca etkinlikleri sudoku tüm sınıflara uygun serbest zaman etkinliği  sudoku zeka bulmacası zeka geliştiren bulmaca etkinlikleriçocuklar için keyifli renkli sudoku sayfaları


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı