Günlük Yaşam Becerileri EtkinlikleriHAYVANLARİLKOKUL ETKİNLİKLERİMATEMATİK ETKİNLİKLERİ

Labirent Yön Bulma Etkinlikleri

Okul Öncesi Labirent Etkinlikleri

Bu sayfamızda eğlenceli labirent yön bulma çalışmaları bulunmaktadır.

  • Labirentler ; bulmacalar sınıfına girer, amaç başlangıç noktasından başlayarak bir labirentin içinde yolunu bulup çıkış noktasına ulaşmaktır.Labirentler içerisinde karmaşık koridorlar olan, çıkmaz yollar olan yapılardır. Labirentlerde kaybolmadan yolunu bulmak zekayı kullanmayı gerektirir.
  • Çocuklar bir labirentin içerisinden geçip çıkışı bulabilmek için bulmacaya tam olarak konsantre olmak ve odaklanmak zorundadır. Bu çocuklarda odaklanma egzersizi olur ve odaklanmasını güçlendirir. Zekalarını kullanmaları ise ekstra bir avantaj sağlar.
  • Çocuklar labirent bulmaca ile sadece bir noktaya değil resmin tüm kısımlarına bakmayı öğrenerek, bakmak ile görmek arasındaki farkı keşfedeceklerdir.
  • Labirent bulmacaların çocuklar için diğer bir avantajlı yönü ise çocukların bu bulmacaları çözerken çizgi çalışması yapmış olmalarıdır. Çünkü oyun kağıt üzerinde oynandığı için labirenti kalem ile çizerek geçecektir. Hem kalem tutmasını egzersizi olacak, hem çizgi egzersizi, hem de çizgi çizerken düşünebilme egzersizi olacaktır. Çocuk sadece çizgi çizmeyecek bu çizgiyi çizerken nereye gideceğini düşünecektir. Bu da beyinlerinin farklı noktalarını kullanmalarına olanak sağlayacaktır.

Labirent Yol Bulma Çalışmaları

Bu sayfada zeka gelişimi için oldukça yarar sağlayan labirent yol bulma çalışmaları bulunmaktadır.Diğer labirent çalışmalarını web sitemizden inceleyebilirsiniz.

Bu bölümde  okul öncesi dönemde kullanılabilecek labirent ve yol izleme çalışmaları yer almaktadır.

  • Ana sınıfı labirent örnekleri
  • Okul öncesi yol izleme çalışmaları
  • Okul öncesi harika labirent yol izleme etkinlikleri
  • Ana sınıfı eğlenceli labirent yol izleme aktiviteleri
  • Labirent ve nokta birleştirme çalışmaları
  • Ana sınıfı nokta birleştirme örnekleri

12410552_1735777663318548_3658564382795763801_n çizgi_üzerinde_gitm çizgi_üzerinde_gitme çizgi_üzerinde_gitme_ çizgi_üzerinde_gitme_aktivite çizgi_üzerinde_gitme_aktiviteleri çizgi_üzerinde_gitme_çalış çizgi_üzerinde_gitme_çalışmaları (2) çizgi_üzerinde_gitme_çalışmaları çizgi_üzerinde_gitme_labirent çizgi_üzerinde_gitme_labirentt çizgi_üzerinde_gitme_matematik çizgi_üzerinde_gitme_öenekler çizgi_üzerinde_gitme_örnek çizgi_üzerinde_gitme_örnek_ çizgi_üzerinde_gitme_örnekleri eğlenceli_çizgi_takip (2) eğlenceli_çizgi_takip eğlenceli_çizgi_takip_ eğlenceli_çizgi_takip_aktiv eğlenceli_çizgi_takip_aktiviite eğlenceli_çizgi_takip_aktivite eğlenceli_çizgi_takip_aktiviteleri eğlenceli_çizgi_takip_ana eğlenceli_çizgi_takip_çalış eğlenceli_çizgi_takip_çalışması eğlenceli_çizgi_takip_etkinliği eğlenceli_çizgi_takip_güzel eğlenceli_çizgi_takip_harika eğlenceli_çizgi_takip_matematik eğlenceli_çizgi_takip_örnek eğlenceli_çizgi_takip_örnekleri eğlenceli_çizgi_takip_sayfa eğlenceli_çizgi_takip_sayfaları harika_labirent harika_labirent_ harika_labirent_arı harika_labirent_çalışması harika_labirent_futbol harika_labirent_nokta harika_labirent_nokta_ harika_labirent_nokta_bağla harika_labirent_nokta_bağlama harika_labirent_nokta_bağlama_ harika_labirent_nokta_bağlama_çalış harika_labirent_nokta_bağlama_çalışmaları harika_labirent_nokta_bağlama_çocuk harika_labirent_nokta_bağlama_etkiniği harika_labirent_nokta_bağlama_etkinlikleri harika_labirent_nokta_bağlama_gökyüzü harika_labirent_nokta_bağlama_mat harika_labirent_nokta_bağlama_örnekleri harika_labirent_nokta_bağlama_sayfaları harika_labirent_nokta_bağlama_şato harika_labirent_nokta_bağlama_şimşek harika_labirent_nokta_bağlama_uzay harika_labirent_örnek harika_labirent_örnekleri harika_labirent_portakal harika_labirent_roket harika_labirent_sanat harika_labirent_sayfaları harika_labirent_uzay_etk harika_labirent_yol_izleme harika_labirent_yol_izleme_ (2) harika_labirent_yol_izleme_ harika_labirent_yol_izleme_araba harika_labirent_yol_izleme_çalış harika_labirent_yol_izleme_çalışmaları harika_labirent_yol_izleme_elma harika_labirent_yol_izleme_etkinliği harika_labirent_yol_izleme_fare harika_labirent_yol_izleme_kitap harika_labirent_yol_izleme_okyonus harika_labirent_yol_izleme_örnek_çalışma harika_labirent_yol_izleme_örnekleri harika_labirent_yol_izleme_sayfaları harika_labirent_yol_izleme_şehir

Orta Seviye Labirent Etkinlikleri

Bu sayfamızda çocuklarımızın düşünme becerilerini geliştirmek için,okul öncesi dönemde çocuklarımıza yaptırabileceğimiz orta seviye labirent etkinlikleri bulunmaktadır.

Labirent etkinliklerinin zihni geliştirmeye,zekayı işletmeye faydasının olduğunu eğitim bilimciler söylemektedir.Son yıllarda birçok kaynak kitaplar da bu tarz etkinliklere yer vermektedir.Okulda veya evde yapılabilecek bu çalışmalar ,aynı zamanda eğlenceli de olacaktır.İyi çalışmalar:)

Okul öncesi orta seviye labirent etkinlikleri;

anasınıfı_labirent_etkinliği
çocuklar_için_labirent_çalışmaları
çocuklar_için_labirentler
eğlen
eğlenceli_labirentler
evde_labirebt_etkinliği_yapma
harika_labirentler
okul_öncesi_labirent_etkinliği
okuyl_öncesi_bulmacalar
okuyl_öncesi_labirent
okuyl_öncesi_orta_seviye_labirent
orta_seviye_labirent_etkinliği

Zor Labirent Etkinlikleri

Bu sayfamızda okul öncesi dönemde yapılabilecek zor seviye labirent etkinlikleri bulunmaktadır.Bu etkinlilkleri hem okulda hem de evde çok rahat uygulayabilir ve çocuklarımızın zeka gelişimine katkıda bulunabiliriz.Birçok kitap bu tarz etkinlikleri içeriğine almakta ve çocuklara faydalı ve verimli zaman geçirme konusunda örnekler barındırmaktadır.İyi çalışmalar:)

Okul öncesi zor labirent etkinlikleri:

5 (Kopyala)
ada_labirent
anasınıfı_zor_labirent
anatsınıfı_labiren
harika_zor_labirent
keyif
okul_öncesi_labirent
okul_öncesi_zeka_etkinlikleri
zor_labirent
zor_labirent_etkinlikleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu