DOSYALAREn Çok OkunanlarİNCE MOTOR ETKİNLİKLERİKARMA KONULAROYNARAK ÖĞRENİYORUM

Lol Bebek Etkinlikleri

Son dönemde dünyada trend olan L.O.L bebekler Türkiye’de de hayli meşhur olmaya başladı.Kızımda bunların en başında geliyor lol bebek etkinliklerini çok seviyor.Ben de onun için bir şeyler yaptım.Zamanla yaptığım etkinlikleri bu bölüme ekleyeceğim.

1-Lol Bebek Bingo Oyunu

Tombala ve Bingo gibi oyunlar çocukları hem eğlendirir hem de bilgilendirir.Yarışmayı,yenilmeyi,yenmeyi,oyun kurallarını öğrenir.Bular hayatta sürekli karşısına çıkan şeylerdir.

Bizde evde lol bebek bingo oyunu oynamaya karar verdik.Aşağıda nasıl oynandığını ve çektiğimiz videoyu yayınlayacağım.

Bingo oyunu Türkiye’de farklı mecralarda anılsa bile yabancı ülkelerde çocuk eğitiminde kullanılan bir etkinlik bir oyundur.Amacımız eğlenirken çocukların kurallara uyarak bir şeyler yapmaları gerektiği bilincini vermektir.Bu oyunu birçok temada birçok ünitede kullanabilirsiniz.Bunu geliştirmek biz öğretmenlere düşmektedir.

Lol Bebek Bingo Oyunu Nasıl Oynanır?

Öncelikle bunun için renkli çıktı almamamız gereken dosyalarımız var.Resimlerini ve pdf halini aşağıya ekliyorum.

Bu bölüme eklediğim 4 resim dosyamız çıktı alınarak oyunculara verilir.Bu oyunu 2-3 veya 4 kişilik oynayabilirsiniz.

bingo oyunu

bingo oyunu nasıl oynanır?
bingo oyunu etkinliği
çocuklar için bingo oyunu

Bu bölüme ekleyeceğim resim dosyamız ise renkli çıktı alınıp kesilerek bir torba veya kaseye konulacak.Ve sırayla çekim yapılacak.Videoda daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Şimdi bütün dosyalarımız hazır.Oyunumuzu anlatmaya başlayabiliriz.

1-Çıktı aldığımız dosyamızı kesmeye başlıyoruz.Bunu kızımla beraber yaptık çocuklarımızın parmak kasları gelişimi açısından çok önemlidir.

lol bebek bingo oyunu kesme aşaması
lol bebek bingo oyunu

2-Renkli çıktılarımızı önümüze koyuyoruz ve kestiğimiz parçaları da torbamıza atıyoruz.Torbayı iyice karıştırmamız gerekiyor.Bu işlemi kızım benim için yaptı.Biz 2 kişi oynadık sizler 4 kişiye kadar oynayabilirsiniz.

en güzel bingo oyunu

3-Biz lol bebeklerin zerine koymak için renkli manyetik pullar kullandık sizler daha belirgin olması açısından stikır veya başka bir materyal kullanabilirsiniz.Daha sonra torbadan çekim yapmaya geçiyoruz.Detayları için mutlaka videomuzu izleyiniz.

4-Torbadan çekilen lol bebek, ana kartımızda nerdeyse o kareye manyetik pullarımzı koyuyoruz.Yukarıdan aşağıya,sağdan sola veya çapraz şekilde 5 adet pulu tamamlayan bingo oyununu kazanır.

harika lol bebek bingo oyunu
lol bebek bingo oyunu

Oyunu ceren kazandı:)Bu oyunu birkaç defa oynayabilirsiniz.Bittikten sonra da paket halinde bir yere kaldırabilirsiniz.İsterseniz kızınız veya oğlunuz bunu okula götürerek arkadaşlarıyla da oynayabilir.Daha önce eklediğimiz lol bebek boyama sayfaları bölümünü tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

bingo oyunu

Videomuzu izlemeyi ve kanalımıza abone olmayı unutmayın.Zamanla sizler de göreceksiniz ki Türkiye de ilk defa olan birçok etkinliğe imza amış olacağız.İyi seyirler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu