İNCE MOTOR ETKİNLİKLERİ

Metal Kaşıklık ile İnce Motor Etkinliği

Evde Montessori Uygulamaları-İnce Motor Etkinliği

Çocuklarda el ve parmak kaslarının yönetilmesini ince motor etkinliği becerisi olarak ifade ediyoruz.Bir çocuğun motor becerilerinin desteklenmesi kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için oldukça önem arz etmektedir.

Montessori İnce Motor  Etkinliği Uygulaması

1 yaş civarında yürümeye başlayan çocuğunuzun motor becerilerinin gelişiminde önemli bir artış söz konusudur.Minik adımlarla yürüyen çocuklarımız oldukça meraklı ve etrafındakileri keşfetmek ister.Bu dönem içerisinde evde farklı materyaller kullanarak hazırlayabileceğiniz birçok etkinlik ile onun var olan merakını daha da arttırabilir ve ince motor becerilerinin gelişimini destekleyebilirsiniz.

Beynin gelişimini düşündüğümüzde gelişim alanlarının hiçbiri birbirinden bağımsız olarak düşünülemez.Sizin bebeğinizin ince motor becerisini geliştirmek için yaptığınız etkinlikler,etkinlik uygularken aranızda yaşanılan iletişim sayesinde onun dil gelişimine de büyük katkı sağlayacaktır.

Benim de kızımın el ve parmak kaslarının gelişimi adına hazırladığım etkinliklerden bir tanesi;”Metal Kaşıklık ile Şönil Etkinliği” 🙂 Daha önce yaptığım ve kızıma çok faydasının olduğunu bildiğim bu etkinliğimi de linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Malzemeler;

  • Renkli şöniller
  • Metal kaşıklık

Uygulanışı;

  • Bu etkinlikte iki farklı uygulama yapabilirsiniz.İsterseniz şönilleri kaşıklığa siz geçirip çocuğunuzdan çıkarmasını isteyebilirsiniz. Ya da şönilleri kaşıklığa çocuğunuz geçirmesi şeklinde de gerçekleştirebilirsiniz. Çok az malzeme ile hazırlayabileceğiniz ama miniklerin çok keyif aldığı bir etkinlik 🙂

montessori ince motor

montessori ince motor becerisi

evde montessori ince motor etkinlikleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu