twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
2 Ara

Mevsimler panosu yapıyoruz

Bize emek sarf edip bu etkinliği gönderen sevgili öğretmen arkadaşımıza teşekkür ediyorum.Herkesin öğretim yöntemi farklıdır.Bazen etkinliklerle,bazen görsellerle, bazen çocukların içinde olduğu el işleriyle,bazense düz anlatımları tercih ederiz.Panolar çocukların sürekli gözlerinin önünde olması sebebiyle bütün dünya da etkin olarak kullanılmaktadır.Satın alınan mevsim panolarından ziyade bu tarz etkinliklerle öğrencilerimizde farkındalıklar oluşturabiliriz.Biliriz ki en değerli sermayemiz emeğimizdir.

Şimdi etkinliğimize bir göz atalım:

 • Bütün hazırlıkları(malzeme olarak) yaptıktan sonra aşağıda görülen açılır tarzda olacak şekilde yazılmış mevsimler kağıtlarımızı hazırlıyoruz.Daha sonra ki bölümlerde bunu mukavvaya yapıştıracağız,uzun ömürlü olması için.

 • Yazımızı yazdık mevsimlere uygun süslemeleri de yaptık.Açılır şekilde olacağını göstermek için aşağıdaki fotoğrafı paylaşıyorum.Her mevsim sahip olduğu aylarla özdeşleştirilecek.

 • Burada renkli fon kağıtlarımıza ağaçlarımızı çiziyoruz daha sonra her mevsim için kendine özgü olan çiçekleri meyveleri yaprakları ve kar taneleri ile kardan adamı yapıyoruz.Ağaç kalıplarını kendinize göre çizip süsleyebilirsiniz.Ben kendi örneklerimi atıyorum.

 • Daha sonra bu yaptığımız kısımları renkli mukavvaya yapistiriyoruz.
 • Alt kısımda yazan mevsimlerin kapağı açılır şekilde mukavvaya yapistiriyoruz sonra bu mevsimlerin isimleri kaldırdığımızda altta o mevsimin ayları yer alıyor.Bu şekilde yaparak çocukların hem dikkati çekmis hem de daha eğlenceli hale getirmiş oluyoruz.
 • Daha sonra yaptığımız mukavvalarin baş kısmından ortalayarak delgeç yardımıyla delip kurdelelerle tepeden aşağıya doğru sarkıtıyoruz.
 • Aynı şekilde yaptığımız isimleri de delgeç yardımıyla delip mukavvaya da bir de alt kısımdan delgeç ile delik açıp mevsimin tablosu ile ayları birbirine bağlıyoruz.
 • Aşağıda son fotolarını ekledim kontrol edebilirsiniz.İyi eğlenceler,iyi öğrenmeler…

Bu etkinlik sadece eviminaltintopu.com sitesi kullanımına sunulmuştur.Bizim bilgisayarımızın kısa yolu olarak kayıtlı olan bu güzel siteyi herkese tavsiye ediyorum,yorumlarınızı alt kısma yazabilir yeni etkinliklerinizi bizlere iletip başka öğretmen arkadaşlara örnek etkinlikler sunabilirsiniz.

One Response to “Mevsimler panosu”

 1. Gün ay ve mevsim panosu | Evimin Altın Topu
  1:03 pm on Aralık 8th, 2017

  […] Pano İçin Mevsim Ay Gün Modeli: […]

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities,crafts Homeschool,montessori at home