twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
19 May

Bu sayfada noktacıklı resimlerle yapabileceğiniz etkinlik örnekleri yer almaktadır.Bu tarz etkinliklerde kullanabileceğiniz noktacıklı resimleri sitemizden inceleyebilirsiniz.

Çocukların ellerini ve parmaklarını kullanmayı gerektiren beceri grubunu ince motor becerileri olarak ifade ediyoruz. Çocukların el-göz koordinasyonu ne kadar iyi gelişirse ellerini o kadar iyi kullanabilirler.Günlük yaşam becerilerini değerlendirdiğimizde yaşamımız için gerekli olan birçok adımı yapabilmek için bu beceri grubunu kullanıyoruz. Ellerini,parmaklarını iyi kullanamayan çocuklar günlük yaşam becerilerini yerine getirmekte zorlandığı gibi okul hayatı da olumsuz etkilenmekte, yazı yazmakta zorlanmaktadır.Akademik başarısızlığın sebep olduğu özgüven yetersizliği de çocuğun sosyal gelişimini  olumsuz etkilemektedir.

Sadece ince motor becerileri için değil tüm beceri grupları için geçerli ve oldukça önemli olan şey ise, etkinliklerimizi kolaydan başlayarak çocuğumuzun yapabilirlik düzeyi arttıkça aşama aşama zorlaştırmaktır.Burada büyük parçaların seçiminde çocuğun eliyle kavrayabilecek büyüklükte olmasına dikkat edilmelidir.Küçük parçalarla çalışırken özellikle küçük  yaş gruplarında yutma ihtimalini mutlaka göz önünde bulundurmamız ve yanında olmamız gerekir.

Sizler de evde bu gibi basit etkinliklerle çocuğunuzun ince motor becerilerini geliştirmesi için yardımcı olabilirsiniz.

İyi eğlenceler :)zar_ile_sayı_etkinliği

sayı_çalışması

yumurta_etkinlik

tavuz_kuşu_baskı_çalışması

sticker_yapıştırma

maşa_ile_aktarma

kalp_ince_motor

kalp_etkinlik

horoz_etkinlik

helikopter_etkinlik

gökkuşağı_boyama

geyik_daire_boyama

dünya_etkinlik

daire_boyama

 

balkabağı_ponpon

daire_balık

daire_ağaç_boyama

cadı_etkinlik

arı_boyama

 

araba_ince_motor

ahtapot_ponpon_yerleştirme

ahtapot_daire

ağaç_ponpon_yerleştir

ağaç_boyama

ağaç_daire_boyama

çöp_arabası_ponpon_yerleştirme

 3 Responses to “Noktacıklı Resimlerle Etkinlikler”

 1. Noktacıklı Sevimli Şablonlar | Evimin Altın Topu
  6:07 am on Mart 9th, 2016

  […] şablonlar bulunmaktadır. Diğer şablonlar için web sitemizi inceleyebilirsiniz.Ayrıca  https://www.eviminaltintopu.com/noktacikli-resimlerle-etkinlikler/ linkte yer alan bu resimlerle yapabileceğiniz etkinlik örnekleri sizlere fikir verebilir.Keyifli […]

 2. Esin
  10:56 am on Mart 21st, 2016

  Merhabalar bu şablonları nadıl indirebiliyoruz acaba?

 3. admin
  1:45 pm on Mart 21st, 2016

  Merhaba Esin hanım her bir resmin üzerine tıklayarak açılan yeni sekmeden resmi bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities,crafts Homeschool,montessori at home