twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
19 Kas
  • Eşleştirme becerisi,çeşitli özellikler açısından değerlendirerek desenle aynı olanı eşleştirme,benzer olanları eşleştirme,ilişkili olanları eşleştirme gibi becerileri kapsamaktadır.
  • Bu etkinliğin yapılabilmesi için öncelikle özellikleri tanımak ve diğerlerinden farkının ne olduğunu saptamak gerekir.Aslında şöyle bir baktığımızda günlük yaşamda yaptığımız bir çok hareket ile çocuklarımız eşleştirme yaptığımızı görüyorlarBu tür eşleştirmeler basit ve önemsiz gibi görünse de çocuğun matematiksel düşünme becerisi üzerinde oldukça etkilidir ve ileride küme çalışmalarını kavramasında oldukça yardımcı olacaktır.
  • Burada çocuklar görsel algılarını kullanmaktadır.Çocuklar eşleştirme davranışlarını 1-2 yaşlarında gösterebilmektedir.Küçük yaşlarda daha basit ve az sayıda nesneler ile eşleştirme yapılıp, yaş ilerledikçe daha karmaşık eşleştirme becerisi gerektiren çalışmalar sunulabilir.
  • Eşleştirme becerisinin gelişimi için çocuklarınıza hafıza kartları hazırlayabilir; dominolar, resimli tombalalar gibi eğitsel oyuncaklar sunarak bu beceri gelişimini destekleyebilirsiniz.

okul_öncesi_eşleştirme_çalışmaları_balıklar  okul_öncesi_eşleştirme_çalışmaları_hayvanlar okul_öncesi_eşleştirme_çalışmaları_dinozorlarokul_öncesi_eşleştirme_çalışmaları_dinazorlarokul_öncesi_eşleştirme_çalışmaları_çiçekler okul_öncesi_eşleştirme_çalışmaları_renkler  okul_öncesi_eşleştirme_çalışmaları_şapkalar okul_öncesi_eşleştirme_çalışmaları_yumurtalar

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities,crafts Homeschool,montessori at home