KARMA KONULARMATEMATİK ETKİNLİKLERİOYNARAK ÖĞRENİYORUM

Okul Öncesi Labirent Etkinlikleri

Bu sayfamızda eğlenceli labirent çalışmaları bulunmaktadır.

  • Labirentler ; bulmacalar sınıfına girer, amaç başlangıç noktasından başlayarak bir labirentin içinde yolunu bulup çıkış noktasına ulaşmaktır.Labirentler içerisinde karmaşık koridorlar olan, çıkmaz yollar olan yapılardır. Labirentlerde kaybolmadan yolunu bulmak zekayı kullanmayı gerektirir.
  • Çocuklar bir labirentin içerisinden geçip çıkışı bulabilmek için bulmacaya tam olarak konsantre olmak ve odaklanmak zorundadır. Bu çocuklarda odaklanma egzersizi olur ve odaklanmasını güçlendirir. Zekalarını kullanmaları ise ekstra bir avantaj sağlar.
  • Çocuklar labirent bulmaca ile sadece bir noktaya değil resmin tüm kısımlarına bakmayı öğrenerek, bakmak ile görmek arasındaki farkı keşfedeceklerdir.
  • Labirent bulmacaların çocuklar için diğer bir avantajlı yönü ise çocukların bu bulmacaları çözerken çizgi çalışması yapmış olmalarıdır. Çünkü oyun kağıt üzerinde oynandığı için labirenti kalem ile çizerek geçecektir. Hem kalem tutmasını egzersizi olacak, hem çizgi egzersizi, hem de çizgi çizerken düşünebilme egzersizi olacaktır. Çocuk sadece çizgi çizmeyecek bu çizgiyi çizerken nereye gideceğini düşünecektir. Bu da beyinlerinin farklı noktalarını kullanmalarına olanak sağlayacaktır.
  • Okul öncesi harika labirent örnekleri

Labirent çalışmaları hem el-göz koordinasyonu hem de zeka gelişimi için oldukça önemli çalışmalar. Çocuklarımızın zevk alarak yapacağından eminiz!

Bu sayfamızda okul öncesi dönemde kullanılabilecek labirent çalışmaları bulunmaktadır.

Ana sınıfı labirent çalışmaları;

Okul öncesi labirent örnek çalışmalar;

okul_öncesi_labirent_ (2) okul_öncesi_labirent_ (3) okul_öncesi_labirent_ (4) okul_öncesi_labirent_ okul_öncesi_labirent_etk okul_öncesi_labirent_etkinlikleri okul_öncesi_labirent_güzel okul_öncesi_labirent_harika okul_öncesi_labirent_ilginç okul_öncesi_labirent_mükemmel okul_öncesi_labirent_örnek okul_öncesi_labirent_örnekleri okul_öncesi_labirent_tavuk

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu