twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
9 Ara

Bu sayfamızda eğlenceli labirent çalışmaları bulunmaktadır.

  • Labirentler ; bulmacalar sınıfına girer, amaç başlangıç noktasından başlayarak bir labirentin içinde yolunu bulup çıkış noktasına ulaşmaktır.Labirentler içerisinde karmaşık koridorlar olan, çıkmaz yollar olan yapılardır. Labirentlerde kaybolmadan yolunu bulmak zekayı kullanmayı gerektirir.
  • Çocuklar bir labirentin içerisinden geçip çıkışı bulabilmek için bulmacaya tam olarak konsantre olmak ve odaklanmak zorundadır. Bu çocuklarda odaklanma egzersizi olur ve odaklanmasını güçlendirir. Zekalarını kullanmaları ise ekstra bir avantaj sağlar.
  • Çocuklar labirent bulmaca ile sadece bir noktaya değil resmin tüm kısımlarına bakmayı öğrenerek, bakmak ile görmek arasındaki farkı keşfedeceklerdir.
  • Labirent bulmacaların çocuklar için diğer bir avantajlı yönü ise çocukların bu bulmacaları çözerken çizgi çalışması yapmış olmalarıdır. Çünkü oyun kağıt üzerinde oynandığı için labirenti kalem ile çizerek geçecektir. Hem kalem tutmasını egzersizi olacak, hem çizgi egzersizi, hem de çizgi çizerken düşünebilme egzersizi olacaktır. Çocuk sadece çizgi çizmeyecek bu çizgiyi çizerken nereye gideceğini düşünecektir. Bu da beyinlerinin farklı noktalarını kullanmalarına olanak sağlayacaktır.
  • Okul öncesi harika labirent örnekleri
  • Ana sınıfı labirent çalışmaları
  • Evde labirent örnekleri
  • Güzel labirent çalışma sayfaları

labirent_ (2) labirent_ labirent_1 labirent_2 labirent_3 labirent_4 labirent_ağaç labirent_ana_okulu labirent_ana_sınıfı labirent_anasınıfı_harika labirent_arı labirent_aslan labirent_bulut labirent_çalışmaları labirent_çilek labirent_dondurma labirent_etkinlikleri labirent_evde labirent_evde_çalışmaları labirent_gökkuşağı labirent_halı labirent_harika labirent_ilginç labirent_ilkbahar labirent_kirpi labirent_kış labirent_koyun labirent_köprü labirent_mantar labirent_muhteşem labirent_palmiye labirent_salyangoz labirent_sayfaları labirent_şeker okul_öncesi_labirent_ okul_öncesi_labirent_çalışmaları okul_öncesi_labirent_etkinlikleri okul_öncesi_labirent_sayfaları

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities,crafts Homeschool,montessori at home