TAŞITLAR

Okul Öncesi Taşıt Etkinlikleri

Bu sayfamızda ulaşım araçları öğretiminde yapılabilecek çalışmalar yer almaktadır.

Okul öncesi taşıt etkinlikleri;

Bu sayfamızda taşıtlarla ilgili gölge eşleştirme ,yazıya hazırlık olan çizgi çalışmaları,puzzle örnekleri ve sayı çalışmaları bulunmaktadır.Bu etkinliklerle bulunan çizgi çalışmaları ile çocuklarımızı yazıya hazırlamış oluruz.Bu çizgi çalışmaları sayesinde kalem tutmaya olan yatkınlıkları artar ve daha az zorlanır.

Diğer bir etkinlik olan gölge çalışmaları ise çocuk benzerlik ve farklılıkları ayırt etme yolu ile dikkatini geliştirir.Parçalar arasındaki küçük fark ya da benzerliklere yönelerek bulur.Bu sayede dikkat süresi de artmış olur. Puzzle çalışmalarıyla ise çocuklar parçadan bütüne gider ve bu sayede elindeki parçalardan yola çıkarak bütünü yorumlayabilir.Sayı çalışmaların da ise çocuk var olan sayıların somut olarak bir görselle ilişkilendirilmiş olmasından dolayı daha çabuk kavrar ve daha kalıcı bir öğrenme gerçekleştirir.

 

okul_öncesi_ilkokul_ingilizce taşıtlar okul_öncesi_taşıtlar taşıtlar_çizgi_çalışması taşıtlar_gölge_eşleştirme gölge_eşleştirmetaşıtlarla_sayılartaşıtlarla_sayıyorumkaç_taşıt_vartaşıtlar_yazıya_hazırlık

  • Çocuklar yazı yazarken ve makas kullanırken aynı parmak ve kasları kullanırlar.Dolayısıyla çocukların  doğru bir şekilde makas kullanmaları gelecekte düzgün güzel yazı yazmalarını da kolaylaştırmaktadır.Eğer henüz çocuğunuz daha küçükse ve makas kullanmaya hazır olduğunu düşünmüyorsanız o zaman mutfakta salata maşası ile elma vb. aktararak egzersizlere başlayıp eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
  • İlk önce parmaklarını makas üzerine doğru bir şekilde yerleştirmeye çalışın.Makas kullanmayı öğrenmeye başladıkları zaman kullanılmış kağıtları, gazete kağıtlarını vererek uzun şeritler kesmelerini isteyin. Unutmayın onlar için zorlu ve alışılmadık bir süreç olacak o yüzden ne kadar çok pratik o kadar iyi… Tüm atmak istediğiniz mektupları, faturaları, zarfları verebilirsiniz.Aynı çalışmayı hamurlarla ve hamur makasları ile de yapabilirsiniz. Kendilerine güvenlerinin artması için iyi bir çalışma.

Okul öncesi taşıtlar kesme ve yapıştırma

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu