twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
1 Ara

Bu sayfada etkinliklerinizde kullanabileceğiniz parmak kukla yapımı örnekleri verilmiştir.

  • Kuklalar dünyanın hemen her bölgesinde değişik teknik ve yöntemlerle kullanılmaktadır.Günümüzde de özellikle okul öncesi eğitimde pek çok farklı amaçla ve yaygın şekilde kullanılmaktadır.
  • Kuklaların çocuk gelişimine olan katkısından biraz bahsedecek olursak;kuklalarla gerçekleştirilen oyunlar çocukların hayal gücünü,yaratıcı düşünmesini ve yeteneklerini geliştirir.Kuklalar oynatılırken kullanılan kelimeler sayesinde farklı kelimeler öğrenir ve bu kelimelerin nerelerde kullanıldığına dair düşünceleri gelişir.Bunun yanında kuklalar dinleme,paylaşma,sorumluluk alma,diğer bireylerle ilişki kurma gibi sosyal gelişimine de büyük katkı sağlar.Kısacası bu cansız varlıklar doğru zamanda doğru şekilde kullanıldığında çok yararlı bir eğitim malzemesine dönüşebilir.
  • Kuklalar ile yapılan etkinlikler, çocuğun dili akıcı, anlaşılır bir şekilde kullanma ve konuşmalarında dil kurallarını kullanma,kendini rahat bir şekilde ifade etme gibi pek çok dil gelişim alanında da hızlı bir ilerleme sağlayarak etkisini belirgin bir şekilde gösterecektir.

anasınıfı_parmak_kukla_yapımı

okul_öncesi_parmak_kukla_yapımı

  • Resimlerdeki yapım aşamalarını takip ederek aşağıda kalıpları verilen hayvanların parmak kuklalarını kısa bir süre içerisinde hemen oluşturabilirsiniz.

anasınıfı_parmak_kukla_etkinlikleri

okul_öncesi_parmak_kukla_kalıpları

  • Sayfamızda parmak kukla kalıplarının renkli ve renksiz halleri bulunmaktadır.İster renkli çıktı alıp ilk resimdeki şekilde,isterseniz siyah beyaz çıktı alıp çocuğunuza boyatıp ikinci resimdeki şekliyle kullanabilirsiniz.

okul_öncesi_parmak_kukla_etkinlikleri

okul_öncesi_hayvan_parmak_kuklaları

  • Daha rahat bir kullanım için içerisine pamuk yerleştirebilirsiniz.

Okul öncesi hayvanlar parmak kukla kalıpları;

okul_öncesi_tilki_parmak_kukla_yapımı parmak_kukla_yapım_aşamaları okul_öncesi_tiger_parmak_kukla_yapımı okul_öncesi_parmak_kukla_yapımını_öğren okul_öncesi_parmak_kukla_etkinlik_örnekleri okul_öncesi_panda_parmak_kukla_yapımı okul_öncesi_maymun_parmak_kukla_kalıbı okul_öncesi_harika_parmak_kuklalar okul_öncesi_baykuş_parmak_kukla_yapımı kalıplarıyla_birlikte_parmak_kuklalar en_güzel_parmak_kuklaları_okul_öncesi anasınıfı_parmak_kukla_hayvan_kalıpları anasınıfı_kukla_yapımı_örnekleri                                                      anasınıfı_aslan_parmak_kukla_yapımı

Diğer bir şekilde kullanabileceğiniz çiftlik hayvanları parmak kuklaları;

okul_öncesi_çiftlik_hayvanları_parmak_kukla_kalıplarıparmak_kukla_hayvanlar_kalıpları

 

One Response to “Parmak Kukla Yapımı”

  1. El Yapımı Tiyatro Kukla Sahneleri | Evimin Altın Topu
    1:52 pm on Ocak 12th, 2016

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities,crafts Homeschool,montessori at home