Duyu Eğitimi EtkinlikleriGünlük Yaşam Becerileri Etkinlikleri

Pipet İle Nefes Etkinlikleri

Okul Öncesi Nefes Egzersizi

  • Çocuklara uygulanan nefes teknikleri, çocukların beyin ve beden gelişimlerine uygun biçimde geliştirilmiş tekniklerdir. Çocukların öğrenmelerinde en etkili yol oyun olduğundan, nefes çalışmaları çocuklarla oyun yolu ile yapılmaktadır. Bireysel çalışmalar yapıldığı gibi grup çalışmalarından da olumlu sonuçlar alınmaktadır. Çocuk nefes teknikleri sayesinde beynin nefesten sorumlu bölgesi eğitilebilir, böylece dokulara yeterince oksijen taşınabilir. Bu durumda yeterince oksijen ve şeker ihtiyacı karşılanan beyin, tam kapasite ile çalışır. Öğrenme kolaylığı, motivasyon, konsantrasyon ve saklı potansiyellerini açığa çıkarmak açısından beyin en iyi noktaya gelir. İstem dışı hareket ve tiklerin kontrolü, birlik, bolluk bilinci, hayal güçlerinin geliştirilmesi, fiziksel ve ailesel sorunlarla başetme, empati kullanma gibi birçok fayda sağlanır.(Kişisel Gelişim Uzmanı ve Nefes Koçu Gül Kızıltepe)

Siz de bu şekilde eğlenceli nefes oyunları ile eğlenerek aynı zamanda çocuğunuzun  bu alandaki gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

pipet_ile_transfer_çalışmaları

eğlenceli_nefes_egzersizleri_çocuklar_için

okul_öncesi_nefes_egzersizleri

pipetle_ponpon_aktarma

pipetle_yapılan_etkinlikler

İlk önce pipet ile minik ponponlarımızı aktardık 🙂

 anasınıfı_nefes_egzersizleri

okul_öncesinde_eğlenceli_renk_etkinlikleri

anasınıfı_renk_eşleştirme_etkinlikleri

Ceren ponponları aktarmayı çok sevince devamı niteliğinde büyük ponponlar ile renk eşleştirmesi yaptık 🙂

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Paylaştığınız etkinlikler çok faydali çok eğlenceli, sayfaniza çok emek vermişsiniz ben de oğlum için faydalaniyorum. Teşekkur etmek istedim..

    1. Merhaba Diler hanım beğenmenize çok sevindik minik kalpler için faydalı oluyorsa ne mutlu bize.İnce düşünceniz için biz teşekkür ederiz.İyi eğlenceler..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu