İNCE MOTOR ETKİNLİKLERİ

Ponponlarla Renk Eşleştirme

Evde Renk Eşleştirme Etkinliği

Bu sayfada değerli annemiz Zehra ŞEN’in baldan tatlı oğlu için hazırladığı bir etkinlik bulunmaktadır.Bu harika etkinlikleri bizimle paylaştığı için kendisine çok teşekkür ederiz.Emeğinize ellerinize sağlık.

Evde bulunan kapaklı köpük tabağa, sebze oyucu ile daireler açıp, dairelerin etrafına değişik renkli keçeli kalemler ile çerçeve geçilir. Minik ponponları, köpük tabağın üzerindeki aynı renkte olan dairelerden içeri atarak etkinlik gerçekleştirilir. Hem renk eşleştirmesi hem de el ve göz koordinasyonu gelişimi için harika bir etkinlik.

Yazı yazabilmek,çizim yapabilmek,resim yapabilmek gibi becerilerin gelişimi el- göz koordinasyonu olarak ifade edilmektedir.Bu beceri grubunda çocukların el ve bilek hakimiyeti,elin sayfa üzerindeki esnekliği,kalem tutma becerisi,parmaklarının kullanımı,bedenini koordineli bir şekilde kullanma, denge ve dikkat duygusunun gelişimi oldukça önemlidir.Parmakların kullanımını geliştiren,el becerilerinin ön plana çıktığı bu tarz eğlenceli etkinliklerle çocuğunuzun bu beceri grubundaki gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

İyi eğlenceler:)

ponponlarla_renk_eşleştirme

 

köpük_tabaktan_renk_etkinliği

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu