HAYVANLARİLKOKUL ETKİNLİKLERİKARMA KONULAR

Puzzle Resimleri Tamamlama Etkinliği

  • Puzzle yap etkinliği de diyebileceğimiz türde bir etkinliktir eksik resmi tamamlama etkinliği. Puzzle yapma çalışmaları kategorisinde ele alabileceğimiz etkinlik çalışma sayfalarında, tam olarak verilmiş resimlerin  yan  veya üst taraflarında eksik halleri verilmiştir. Yapmanız gereken yan tarafta verilen resmin eksiklerini bulup tamamlamaktır.
  • Puzzle tek cümle ile ifade edecek olursak gerçek yaşamı anlamaktır.Ezbercilikten kurtulma, doğruyu düşünme ve görebilme, dikkati artırarak çoktan seçebilme, doğru karar verme, gruplama yetisini artırma gibi kazanımlarının yanı sıra; beyin fonksiyonlarını geliştirerek yaşam başarısını artırmada etkilidir.Ayrıca hoşça vakit geçirmeyi sağlar. Başarma ve öz güven duygusunu artırmaya yardımcı olur.Özellikle çocukluk yaşlarından başlayarak yapılan bu yararlı uğraşın yaşamı daha kaliteli hale getireceği açıktır.
  • Puzzle etkinlikleri çocuklarımızın analitik düşünebilme becerilerini geliştirme noktasında çok önemlidir.Bu etkinlik sayfamızda bulunan eksik resimleri tamamlama etkinliği sayfaları evde ya da okulda kullanabilir ,eğlenceli etkinlikler oluşturabilirsiniz.İyi eğlenceler:)

RESİMLERDEKİ EKSİKLERİ TAMAMLAMA ETKİNLİKLERİNİ AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIYA TIKLAYARAK İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

Resimlerdeki Eksikleri Tamamlama

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu