EĞİTİCİ MATERYALLERGünlük Yaşam Becerileri EtkinlikleriİLKOKUL ETKİNLİKLERİ

Renk Ve Şekil Eşleştirme Etkinliği

Matematik Eşleştirme Etkinlikleri

Minikler için renk ve şekil öğretimi

Bu sayfamızda çocukların dikkat gelişimini destekleyecek eleştirme çalışması yer almaktadır.Burada yer alan arının rengi ile çiçeğin rengini eleştirirken çocuğun renklere dikkat etmesi sadece tek bir rengi değil iki rengin aynı olup olmadığına bakması dikkatinin gelişmesine yardımcı olacaktır.Bu ve buna benzer eleştirme, simetri ,farkı bulma ,farklı olanı bulma, aynısını bulma ,gölge eşleştirme vb etkinlikler ile çocuklarımızın dikkat gelişimlerini destekleyebilir aynı zamanda eğlenebilirsiniz.

iyi eğlenceler ??☺

eşleştirme etkinliği

eşleştirme etkinliği

 

renk eşleştirme

şekil eşleştirme

şekil eşleştirme etkinlikleri

okul öncesi eşleştirme

 

okul öncesi eşleştirme en güzeli

Şekiller ve Renkler Alıştırma Sayfaları

Bu sayfamızda hem renkler hem de şekiller konusunu pekiştirmek için etkinliklerimiz yer almaktadır.Bu sayfadaki etkinliklerimiz ile şekiller konusunun yanında renkler konusu da pekiştirecek çocuklarımızın ikili sınıflandırma yapmasını ve daha dikkatli olmasını sağlamış oluruz.

Renk ve şekil öğretimi için smart kalıplar

Aşağıdaki kalıplar kullanılarak çocuklarımız için eğlenceli renk ve şekil öğretim materyalleri yapabiliriz.Örneğin eşleştirme kartları hazırlanarak minik bir oyun oynanabilir.Şimdiden iyi eğlenceler iyi çalışmalar…

 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Çok teşekkür ederim.ben çalışan bir bayanım ve oturup bunları yapmaya vaktim yok.ama çocuğumla da kaliteli vakit geçirmek istiyorum.çok yardımcı oluyor bunlar.

    1. Rica ederiz Burcu hanım eğer çocuğunuz ile güzel vakit geçirmenize katkımız oluyor ise ne mutlu ..Şimdiden size çocuğunuz ile eğlenceler.

  2. MERHABA ÇOK GÜZEL ETKİNLİKLER ELLERİNİZE SAĞLIK FAKAT BÜYÜK ŞABLON OLARAK ÇIKTI ALAMIYORUM BOYUTLARI KÜÇÜK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu