HAYVANLARİLKOKUL ETKİNLİKLERİ

Resimlerdeki Eksikleri Tamamlama

  • Puzzle yap etkinliği de diyebileceğimiz türde bir etkinliktir eksik resmi tamamlama etkinliği. Puzzle yapma çalışmaları kategorisinde ele alabileceğimiz etkinlik çalışma sayfalarında, alt kızımda tam olarak verilmiş resimlerin   eksik halleri verilmiştir. Yapmanız gereken alt tarafta verilen resmi inceleyerek resmin eksiklerini bulup tamamlamaktır.
  • Puzzle tek cümle ile ifade edecek olursak gerçek yaşamı anlamaktır.Ezbercilikten kurtulma, doğruyu düşünme ve görebilme, dikkati artırarak çoktan seçebilme, doğru karar verme, gruplama yetisini artırma gibi kazanımlarının yanı sıra; beyin fonksiyonlarını geliştirerek yaşam başarısını artırmada etkilidir.Ayrıca hoşça vakit geçirmeyi sağlar. Başarma ve öz güven duygusunu artırmaya yardımcı olur.Özellikle çocukluk yaşlarından başlayarak yapılan bu yararlı uğraşın yaşamı daha kaliteli hale getireceği açıktır.
  • Puzzle etkinlikleri çocuklarımızın analitik düşünebilme becerilerini geliştirme noktasında çok önemlidir.Bu etkinlik sayfamızda bulunan eksik resimleri tamamlama etkinliği sayfaları evde ya da okulda kullanabilir ,eğlenceli etkinlikler oluşturabilirsiniz.İyi eğlenceler:)

RENKLİ VE EĞLENCELİ RESİM TAMAMLAMA ETKİNLİKLERİNİ AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIYA TIKLAYARAK İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

Resim Tamamlama Çalışmaları

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu