Günlük Yaşam Becerileri EtkinlikleriİNCE MOTOR ETKİNLİKLERİ

Şekiller İle Kesme Çalışması

Okul Öncesi İnce Motor Kesme Çalışmaları

  • Çocuklar yazı yazarken ve makas kullanırken aynı parmak ve kasları kullanırlar.Dolayısıyla çocukların  doğru bir şekilde makas kullanmaları gelecekte düzgün güzel yazı yazmalarını da kolaylaştırmaktadır.Eğer henüz çocuğunuz daha küçükse ve makas kullanmaya hazır olduğunu düşünmüyorsanız o zaman mutfakta salata maşası ile elma vb. aktararak egzersizlere başlayıp eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
  • İlk önce parmaklarını makas üzerine doğru bir şekilde yerleştirmeye çalışın.Makas kullanmayı öğrenmeye başladıkları zaman kullanılmış kağıtları, gazete kağıtlarını vererek uzun şeritler kesmelerini isteyin. Unutmayın onlar için zorlu ve alışılmadık bir süreç olacak o yüzden ne kadar çok pratik o kadar iyi… Tüm atmak istediğiniz mektupları, faturaları, zarfları verebilirsiniz.Aynı çalışmayı hamurlarla ve hamur makasları ile de yapabilirsiniz. Kendilerine güvenlerinin artması için iyi bir çalışma.
  • Şimdi artık zorluk derecesini biraz arttırabilirsiniz. Bir şekil çizin ve çizgilerden kesmesini isteyin işte burada yan çizmeler hafif mızmızlanmalar başlıyor. Pes etmeyin eğlence burada. Güzel bir faaliyet için makası kullanmak gerekiyor, bu çalışmayı da başardıktan sonra artık uzmanlık kademesine geçebilir. Zigzaglar ve farklı zorlu şekilleri kesmek onu korkutmayacak.
  • Tabi ki ilk başlarda o keserken kağıdı sizin tutmanız normal. Ne de olsa birlikte ekip çalışmasının keyfi hiç bir şeye değişilmez 🙂

Bu sayfada da eğlenceli kesme çalışma sayfaları bulunmaktadır.Çocuklarımız için ilk etapta zor olan bu süreci eğlenceli etkinlik sayfaları ile renklendirebilirsiniz.Diğer kesme çalışmaları için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

İyi eğlenceler 🙂

anasınıfı_geometrik_şekiller_kesme_çalışmaları _boyut_sıralam anasınıfı_geometrik_şekiller_kesme_çalışmaları _eğlenceli anasınıfı_geometrik_şekiller_kesme_çalışmaları _en_güzel anasınıfı_geometrik_şekiller_kesme_çalışmaları _farklı anasınıfı_geometrik_şekiller_kesme_çalışmaları _güzel anasınıfı_geometrik_şekiller_kesme_çalışmaları_makas anasınıfı_geometrik_şekiller_kesme_çalışmaları_makas_ile anasınıfı_geometrik_şekiller_kesme_çalışmaları_renkli okul_öncesinde_geometrik_şekiller_kesme_çalışmaları _eğlenceli okul_öncesinde_geometrik_şekiller_kesme_çalışmaları _en_güzel okul_öncesinde_geometrik_şekiller_kesme_çalışmaları _güzel okul_öncesinde_geometrik_şekiller_kesme_çalışmaları _makas okul_öncesinde_geometrik_şekiller_kesme_çalışmaları _makas_ile okul_öncesinde_geometrik_şekiller_kesme_çalışmaları _pratik okul_öncesinde_geometrik_şekiller_kesme_çalışmaları _renkli okul_öncesinde_geometrik_şekiller_kesme_çalışmaları_güzel

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu