twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
19 Şub

Bu sayfada hafıza oyunu için kullanabileceğiniz renkli ve eğlenceli kartlar bulunmaktadır.Bizim de en sevdiğimiz eğitici oyunlardan bir tanesi.Peki hafıza oyun karlarının çocuk gelişimine olan katkıları nelerdir?

  • Hafıza kartları oyunu, eşleştirme oyunu ve başka bir ismiyle eşini bul oyunu, okul öncesi etkinlikler arasındaki eğitici oyunlardan birisidir. Bu oyun, çocukların konsantrasyon, odaklanma, muhakeme ve idrak yeteneklerinin ve dolayısıyla hafızalarının gelişmesine yardımcı olur. Bu durum bilimsel olarak da ispatlanmıştır.İnsanoğlunun hayatı boyunca, beynindeki nöronların sadece birkaç bininin kullanıldığını düşünülmektedir. Hafıza oyunlarının oynandığı esnada ise, insan beyninde anlık olarak milyon/trilyon seviyesinde nöron kullanıldığı varsayılmaktadır. Bu da çocuğunuz için, küçük yaşta eşi benzeri olmayan bir zihin jimnastiği demektir.
  • Hafıza Oyun Kartlarıyla Oynamanın Faydaları nelerdir ?
  • Hafıza oyunu, çocuğunuz için eğitici oyunlardan ve okul öncesi etkinliklerden birisidir.
  • Hafıza oyunu, çocuğunuzun gördüğü resmi / bilgiyi aklında tutup, daha sonra zihninde geri çağırması üzerine kurulu olduğu için, görsel hafıza ve algı yeteneğinin gelişmesinde faydalı olur.
  • Gelişmiş görsel hafıza ve algı yeteneği, çocuğunuzun okul eğitimi ve sonraki yaşantısı boyunca her alanda kullanacağı önemli meziyetlerden birisidir.
  • Hafıza oyunu, çocuğunuzun özellikle muhakeme ve idrak yeteneklerinin gelişmesine katkıda bulunur.
  • Düzenli aralıklarla oynandığında, çocuğunuzun konsantrasyon kabiliyetini arttırır.
  • Hafıza oyunları, eğitsel oyunlar arasında beyin / hafıza gelişimini en çok destekleyen oyunlardan biridir.

Facebook sayfamızda paylaşmamızı istediğiniz etkinliklerinizi,çalışmalarınızı,oyunlarınızı,önerilerinizi,yazılarınızı forum sayfamıza ekleyerek bize ulaştırabilirsiniz..Paylaşmak güzeldir…  http://forum.eviminaltintopu.com/

çocuklar için hafıza oyunu kartları (1) çocuklar için hafıza oyunu kartları (2) çocuklar için hafıza oyunu kartları (3) çocuklar için hafıza oyunu kartları (4) çocuklar için hafıza oyunu kartları (5) çocuklar için hafıza oyunu kartları (6) okul öncesi hafıza etkinlik sayfaları (1) okul öncesi hafıza etkinlik sayfaları (2) okul öncesi hafıza etkinlik sayfaları (3) okul öncesi hafıza etkinlik sayfaları (4) okul öncesi hafıza oyun kartları (1) okul öncesi hafıza oyun kartları (2) okul öncesi hafıza oyun kartları (3) okul öncesi hafıza oyun kartları (5) zeka hafıza oyunları (4)

okul öncesi hafıza oyun kartları (4) zeka hafıza oyunları (1) zeka hafıza oyunları (2) zeka hafıza oyunları (3) zeka hafıza oyunları (5)

eğlenceli renkli hafıza oyunu kartları (1) eğlenceli renkli hafıza oyunu kartları (2) eğlenceli renkli hafıza oyunu kartları (3) eğlenceli renkli hafıza oyunu kartları (4) eğlenceli renkli hafıza oyunu kartları (5) kartlar ile hafıza oyunu okul öncesi (1) kartlar ile hafıza oyunu okul öncesi (3) kartlar ile hafıza oyunu okul öncesi (4) kartlar ile hafıza oyunu okul öncesi (5)

 

 

 

 

 

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities,crafts Homeschool,montessori at home