İLKOKUL ETKİNLİKLERİ

Simetri Aktiviteleri

Simetri günlük hayatta çok kullanılmayan ancak dizayn gibi durumlarda sıkça adını duyuran bir kelimedir.Simetri; kesin ve iyi tanımlanmış biçemsel sistemin kurallarına göre gösterilebilen veya ispat edilebilen bir denge ve orantılılık kavramı veya “kendine benzeşme örneği”‘ olarak tanımlanır. Kısa anlamıyla bir kavrama dönüştürme denebilir.

Simetri aslında doğada sıkça karşımıza çıkmaktadır. Basit birkaç örnek verecek olursak, ellerimiz, yüzümüz, çiçekler, deniz canlıları, kar taneleri.Simetri insan vücudundan, doğada bulunan tek hücreli canlılara kadar, bitkilerden hayvanlara kadar doğada sürekli karşımıza çıkan bir tanıdır.

Bu sayfamızda harika simetri aktiviteleri bulunmaktadır.Çocuklarımızın zihinsel becerilerini geliştirecek bu çalışmalar aynı zamanda eğlenmelerini de sağlayacaktır.Simetri doğrusuna(simetri çizgisi) göre şekiller boş alanlara yapılmaya çalışılacak.Git gide zorluk derecesi artan bu çalışmalar dersten keyif almanızı sağlayacaktır.İyi çalışmalar…

İlkokul harika simetri oyunları;

Kolay simetri aktiviteleri:

 

Orta seviye simetri aktiviteleri:

Zor simetri aktiviteleri:

Serbest simetri oyunları:

Bu sayfamızda ilkokul matematik derslerinde kullanılmak üzere hazırlanmış simetri etkinlik örnekleri yer almaktadır.Öğrenciler hem resim yaparken hem de simetri konusunu öğrenmiş olacaklar.Aynı zaman da boyama çalışmaları yaparak ince motor becerileri gelişmiş olacak.İyi çalışmalar.

İlkokul simetri etkinlikleri;

 

Bu sayfamızda ilkokul matematik derslerinde kullanılmak üzere hazırlanmış hayvanlarla alakalı simetri etkinlik örnekleri yer almaktadır.Öğrenciler hem resim yaparken hem de simetri konusunu öğrenmiş olacaklar.İyi çalışmalar.

İlkokul hayvan konulu simetri etkinlikleri;

 

İyi eğlenceler…

 


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı