KARMA KONULAROYNARAK ÖĞRENİYORUM

Sudoku Çalışması

Okul Öncesi Sudoku Çalışmaları

Sudoku, standart biçimde oluşturulmuş 9×9 boyutlarında bir diyagram üzerinde çözülen ve her satırda, her sütunda ve her 3×3 boyutluk karede, 1’den 9’a kadar olan rakamların birer kez yer alması gerektiği temeline dayanan bir zeka oyunu çeşididir.

Sudoku, çağımızın zihin açan ve beyin gücü kullanma yardımıyla zihin sporları arasında yer alan bir oyundur. Beyin kıvrımlarını artırdığı, olaylara farklı bakış açıları ile baktırdığı, problem çözme yeteneği kazandırdığı, alternatif çözüm yolları konusunda bireyi geliştirdiği gibi pek çok olumlu yanının bulunduğu sudoku, ilerleyen zaman içinde de insanların ilgi odağında olan bir oyun olarak kalmaya devam edecektir.

Küçük yaş grupları için biraz basitleştirilen bu harika etkinlikler beyin jimnastiği için harika çalışmalardır.Sayılarla,şekillerle,nesnelerle ve harflerle oluşturulmuş sudoku çalışmaları geçmiş konularınızı da tekrar etmenizi sağlayacaktır.Evde ve okulda çok rahat bir şekilde uygulanabilecek bu çalışmalar sayesinde öğrenirken eğleneceksiniz.İyi çalışmalar;

Sudoku etkinliklerimiz;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu