Duyu Eğitimi EtkinlikleriGünlük Yaşam Becerileri EtkinlikleriHAYVANLAR

Tırtıl Duyusalı

Montessori

Bu sayfada değerli annemiz Hilal Acar Yılmaz’ın güzel prensesi için hazırladığı kurbağa duyusalı bulunmaktadır.Birbirinden güzel etkinliklerini bizimle paylaştığı için kendisine çok teşekkür ederiz.Bu güzel prensesi http://birkucucukzeynepcik.blogspot.com.tr/ buradan takip edebilirsiniz. Emeğinize ellerinize sağlık. Siz de etkinliklerinizi düzenlerken bu şekilde temalı ilerleyerek çocuğunuzun kavramları eğlenceli bir şekilde öğrenmesine eşlik edebilir ve kitap okumalarınızı daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz.İyi eğlenceler 🙂

tırtıl_duyusalı

ponpondan_tırtıl

tırtıl_kozası

tırtılın_kelebeğe_dönüşü

tırtıl_duyusal_havuz

kozadan_kelebeğin_çıkışı

montessori_tırtıl_etkinlikleri

aç_tırtıl_kitabı

Montessori ve duyusal etkinlikler

Montessori eğitim felsefesinde duyusal havuzların yeri oldukça önemlidir.Kısaca ifade etmek gerekirse mümkün olduğu kadar çok duyuya hitap eden nesnelerin,malzemelerin yerleştirildiği havuzdur.Burada amaç görme,tatma,koku,işitme,dokunma dokularına hitap etmektir.Bu duyusal havuzlar çocuklarımızın duyularını uyarararak birçok farklı dokulara dokunmasını ve pek çok kavramı öğrenmesine yardımcı olur.Duyuları hassaslaştırmanın yanında da aktarma vs.gibi faaliyetler de içerdiğinden ince motor becerilerinin gelişmesine katkı sağlar.

İşte bu eğlenceli ve yararlı duyusal havuzlarımızdan bir tanesi;
Tırtıl Duyusalı 🙂

tırtıl duyusal havuz

Montessori Aç Tırtıl Duyusalı

Bu sayfada değerli annemiz Hilal Acar Yılmaz’ın güzel prensesi için hazırladığı tırtıl yaşam döngüsü etkinliği bulunmaktadır.Birbirinden güzel etkinliklerini bizimle paylaştığı için kendisine çok teşekkür ederiz.Bu güzel prensesi http://birkucucukzeynepcik.blogspot.com.tr/ buradan takip edebilirsiniz. Emeğinize ellerinize sağlık.

Aç_Tırtıl_kitap1

  • Aç tırtıl kitabı, renkli resimleri ve sade diliyle özellikle okul öncesi çocuklarına eğlenceli okuma deneyimi yaşatarak kitap sevgisi kazandırmaya yardımcı oluyor.Kitap bir tırtılın kelebeğe dönüşmeden önceki maceralarını ele almaktadır.Kitapta çocukların anlayabileceği basit bir dille sayılar, haftanın günleri, yiyecekler ve kelebeğin hayatının aşamaları anlatılıyor.

aç_tırtıl_kitabı_etkinlikleri

montessori_tırtıl_etkinlikleri

tırtıl_temalı_duyusal

okul_öncesi_tırtıl_etkinlikleri

okul_öncesi_kelebek_etkinlikleri

anasınıfı_tırtıl_etkinlikleri

montessori_tırtıl_duyusalı

tırtıl_yemek_etkinliği

Siz de kitap incelemelerinizi ve okumalarınızı bu tarz materyaller ile destekleyerek çocuğunuzun dil gelişimine eğlenceli bir şekilde katkı sağlayabilirsiniz.İyi eğlenceler 🙂

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu